Lengvarský: "Musíme už uvažovať o povinnom očkovaní" Vysvetlil, prečo to bol pred rokom hoax - MAGAZÍN 1
Slovensko

Lengvarský: “Musíme už uvažovať o povinnom očkovaní” Vysvetlil, prečo to bol pred rokom hoax

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

To, čo pred rokom bolo považované za hoax, sa dnes stáva pravdou a priznávajú to už najdôležitejší predstavitelia v štáte. Povinné očkovanie asi neobíde ani nás na Slovensku. Zatiaľ sa o tom však len špekuluje.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský dnes v parlamente odpovedal na otázky poslancov.

“Verejne sme vyhlásili, že vláda zatiaľ neuvažuje o povinnom očkovaní, ale vzhľadom na situáciu, ktorá je a k rôznym nepravdivým informáciám, ktoré sa tu šíria bohužiaľ zásluhou ľudí, ktorí tomu nerozumejú alebo nechcú rozumieť, musím už o tom uvažovať,” odpovedal minister na otázku poslanca Martina Čepčeka (nezaradený) o povinnom očkovaní. Dodal, že v paragrafovom znení nie je pripravené nič.

Čepček mu pripomenul vyjadrenia, že povinné očkovanie sa pred rokom považovalo za hoax.

“Áno, presne. Pred rokom sme si nemysleli, že bude zaočkovaných 47 percent ľudí, ale 67 percent, pred rokom sme si nemysleli, že budeme mať v nemocniciach takmer 4000 ľudí, ale možno o polovicu menej. Vzhľadom k takejto ´protištátnej činnosti´ tak bohužiaľ musíme uvažovať nad touto možnosťou,” vyhlásil Lengvarský.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *