Slovensko

Lengvarský chce zavrieť ľudí doma! Vyzýva obce, aby vyhlásili zákaz vychádzania

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský opäť hovorí o zavedení zákazu vychádzania v okresoch, kde je zlá pandemická situácia, ktorá podľa všetkého postupne zasiahne väčšinu Slovenska.

Už v týchto dňoch sa v bordových okresoch malo zakázať vychádzať z domu vo večerných hodinách. To platí pre zaočkovaných aj nezaočkovaných. Aby mohol zákaz vychádzania fungovať, musí sa opäť zaviesť núdzový stav. Ten zatiaľ vláda neprijala. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský preto tento apeluje na starostov a primátorov, aby večerné vychádzky obmedzili všeobecným záväzným nariadením. Takýmto spôsobom môžu podľa ministerstva obmedziť otváracie hodiny podnikov a podujatia. 

Na dodržiavanie pravidiel dohliada aj polícia. Jedná sa najmä o červené a bordové okresy. Zatiaľ však zákaz vychádzania nekontroluje. 

Obmedzenie pohybu v bordových okresoch (pre všetkých bez rozdielu či ide o zaočkovaných, nezaočkovaných alebo testovaných)

  • Obmedzený pohyb s výnimkami od 21. 00 h do 5.00 h (nevyhnutnosť núdzového stavu).
  • Obmedzenie neesenciálneho cestovania (nevyhnutnosť núdzového stavu).