Len dva klinčeky denne a toto sa stane s vaším telom! - MAGAZÍN 1
Zdravie

Len dva klinčeky denne a toto sa stane s vaším telom!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Klinčeky sú neotvorené púčiky voňavých ružových kvetov vždyzeleného stromu klinčekovca voňavého, ktorého domovom je Indonézia.

Ide o jedno z najobľúbenejších korení na svete. Okrem svojej sladkej chuti, ktorú dodávajú jedlám, do ktorých sú pridané, sú klinčeky známe aj svojimi liečivými vlastnosťami.

V našom dnešnom článku sa s vami podelíme o tom, aké pôsobivé zdravotné prínosy má konzumácia iba dvoch klinčekov denne.

1. Posilňujú imunitný systém

Klinčeky sú jednou z najlepších potravín, aké môžeme prijať pre podporu imunity, lebo v tele zvyšujú množstvo bielych krviniek, čo nám pomáha zaháňať infekcie.

A okrem toho, obsahujú aj pomerne veľa vitamín C.

2. Zlepšujú trávenie

Klinčeky sa môžu používať ako liek na problémy s trávením, lebo zlepšujú sekréciu tráviacich enzýmov. Znižujú tiež nevoľnosť od žalúdka.

Nehovoriac o tom, že sú plné vlákniny, ktorá prospieva zdravému tráveniu a pomáha predchádzať zápche.

Najlepší spôsob liečby tráviacich problémov klinčekmi je konzumovať ich vo forme prášku alebo pražené s medom.

3. Dokážu zmierňovať bolesti zubov

Táto korenina má tiež vlastnosti lokálneho analgetika.

4. Prispievajú k zdravej pečeni

Pečeň zodpovedá za detoxikáciu nášho tela a metabolizmus nami prijímaných liekov.

Eugenol, prítomný v klinčeku, zlepšuje činnosť pečene.

5. Pomáhajú v tele znižovať bolesť a zápal

Eugenol tiež dodáva klinčekom ich analgetické a protizápalové vlastnosti. Jeden zo spôsobov, ako z toho ťažiť, je používať toto korenie ako liek na bolesti hlavy.

Môžete tak robiť dvoma spôsobmi: konzumovať ich, alebo ich používať povrchovo. Ak dávate prednosť ich konzumácii, môžete rozmiešať klinčekový prášok a kamennú soľ v pohári mlieka a vypiť ho, aby ste zmiernili bolesť svojej hlavy.

Ak ich chcete použiť povrchovo, môžete klinčeky nechať nasiaknuť v kokosovom oleji a pre dosiahnutie úľavy si nimi masírovať spánky.

6. Sú dobré pre vaše kosti a kĺby

Klinčeky obsahujú určité prvky, ako sú flavonoidy, mangán a eugenol, ktoré prispievajú k zdraviu kostí a kĺbov.

Tieto látky zvyšujú hustotu kostí, zapájajú sa do tvorby kostného tkaniva a dopravujú do našich kostí zdravé minerály.

7. Majú antibakteriálne vlastnosti

Štúdia, vykonaná Univerzitou v Buenos Aires, otestovala klinčeky proti niektorým nebezpečným baktériám, ako sú E.coli a stafylokok. Výskum ukázal účinnosť klinčekového oleja pri ničení týchto baktérií.

Existuje dokonca recept na bylinnú ústnu vodu pripravenú z oleja čajovníka, klinčekov a bazalky.

Podľa Katedry parodontológie na belgickej KU univerzite v Leuvene dokáže táto prírodná ústna voda už po 21 dňoch používania zlepšiť zdravie ďasien a znížiť v ústach množstvo baktérií a povlaku.

8. Znižujú cholesterol a krvný tlak

Klinčeky sú najlepším a najúčinnejším potravinovým zdrojom polyfenolov. Polyfenoly sú mikronutrienty, ktoré absorbujeme pri konzumácii rastlín.

Pre naše telo majú veľké prínosy: znižujú cholesterol a krvný tlak, zlepšujú činnosť a pružnosť artérií a predlžujú život.

9. Môžu pomáhať regulovať krvný cukor

Klinčeky sú dokonalé pre ľudí, ktorí majú problém s krvným cukrom, akým je cukrovka, pretože v tele fungujú ako inzulín.

Pomáhajú vám z krvi odplavovať do buniek nadbytočný cukor, obnovovať rovnováhu a držať na uzde váš krvný cukor.

10. Spomaľujú tvorbu krvných zrazenín

O eugenole, nachádzajúcom sa v klinčekoch, je známe, že spomaľuje tvorbu krvných zrazenín. Majte však na pamäti, že môže zle reagovať s liekmi na riedenie krvi.

Ak užívate takéto lieky, tak predtým, ako do svojej stravy zaradíte viac klinčekov, je nevyhnutné poradiť sa s vaším lekárom.

Zdroj: brightside.me, Spracoval: Badatel.net

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *