Slovensko

Len 45% už zaočkovaných Slovákov si chce dať tretiu dávku. Znamená to, že za chvíľu máme úplne minimum očkovaných?

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na Slovensku máme momentálne 42,7% plne zaočkovaných obyvateľov a z nového prieskumu sa ukazuje, že len 3,8% neočkovaných, sa chce dať zaočkovať. Prieskum agentúry FOCUS pre televíziu Markíza ukazuje ja iné čísla.

Plne zaočkovaný človek je na Slovensku ten, ktorý má v sebe plné dávky vakcín. Napríklad Pfizer sú to dve dávky a u vakcíny od Johnson & Johnson je to jedna. Po plnom očkovaní vám na Slovensku platí očkovanie 12 mesiacov a hovorí sa o tom, že sa to bude skracovať na 9 mesiacov.

Znamená to, že každý plne očkovaný Slovák, sa už od poslednej dávky musí opäť po roku očkovať. Podľa prieskumu však o tretej dávke (pri Johnson & Johnson o druhej) uvažuje len 45,5%. Ak by sme sa držali týchto faktov, mali by sme o polovicu menej zaočkovaných, ktorých dnes máme 42,7%.

S posilňujúcou dávkou vakcíny váha ešte 31,5% Slovákov a ďalšiu dávku si nedá 22,9%. Celkový počet respondentov bol 585 a prieskum sa konal ešte pred sprísnením opatrení v termíne od 20. do 27. októbra.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *