Slovensko

Lekárska správa Lučanského ukazuje, že prvotné zranenia boli veľmi brutálne. To si vážne dokázal urobiť sám?!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Viacerým redakciám prišiel email s údajnou lekárskou správou Milana Lučanského. Informoval o tom aj politológ Ján Baránek na sociálnej sieti.

V správe sa uvádzajú informácie, ktoré poukazujú na nezrovnalosti vo verzii prezentovanej ministerkou Kolíkovou.

Prvé informácie 10.decembra o zranení bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského boli, že vo väznici v Prešove mohlo prísť ku potyčke a generál Lučanský mal byť zbitý. Televízia TA3 však následne tieto informácie stiahla. Následne túto verziu vyvrátili oficiálne orgány vrátane ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej, ktorá cudzie zavinenie vylúčila a označila za nepravdivú.

„Môžem vylúčiť, že by došlo k fyzickému napadnutiu či už zo strany príslušníkov zboru, alebo obvinených. Môžem vylúčiť, že by došlo ku krvácaniu do mozgu, k viacnásobnej zlomenine nadočnicového oblúka, nebol viacnásobne resuscitovaný, nemal oko mimo očnej jamky, nejde ani o obvineného, ktorý by podstúpil 11-hodinovú operáciu,“ povedala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková zo strany Za Ľudí.

Údajná lekárska správa, ktorú dostali médiá opisuje zákroky na ORL, očnom oddelení a CT diagnostike. Lekári v nej opisujú, že pacienta prijali na kliniku ORL pre problémy s pravým okom. Podľa lekárskej správy mal Lučanský mať oko poškodené tak vážne, že sa mu vylúpilo do prínosnej dutiny. Taktiež mal krvné zrazeniny v tkanivách okolo oka. Okrem toho mal mať zlomeninu očnicového oblúka,“ čo sú všetko veľmi vážne zranenia, ktoré si len ťažko spôsobíte pádom na činky alebo na hranu postele, informuje portál Hlavné Správy.

Opísané je aj následné ďalšie poranenie hlavy Milana Lučanského, „Ráno sa Lučanskému pri pokuse prevozu na kontrolné očné vyšetrenie mal pošmyknúť vozíček, na ktorom sa prevrátil a udrel si hlavu vzadu v oblasti temena.“

Informáciu o lekárskej správe uverejnil už aj Nový čas a kontaktovali aj nemocnicu: „ÚVN SNP Ružomberok – FN nemá oprávnenie vyjadrovať sa k zdravotnému stavu svojich pacientov,“ reagovala hovorkyňa nemocnice Petra Dišková.

Pomôžte nám prosím viac zdieľať náš portál medzi priateľmi. Veľmi nám to pomôže. Ďakujeme