Zo sveta

Lekárka z lode, ktorá zachraňuje migrantov: „Záchrana je dôležitejšia, ako koronavírus“

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Lekárka, ktorá pracuje na lodi mimovládnej organizácie, ktoré zachraňuje migrantov na mori a preváža ich do Európy tvrdí, že starosť o migrantov je dôležitejšia ako obavy z koronavírusu.

Talianska lekárka Caterina Ciufegniová, ktorá pracuje pre nemeckú mimovládnu organizáciu, ktorá prepravuje migrantov z Afriky do Európy po mori s názvom Sea-Eye povedala: „Tvárou tvár ľuďom, ktorí utekajú pred mučením, má koronavírus druhé miesto. Myslím, že sme všetci prijali toto riziko.“

Táto talianska lekárka povedala pre talianske noviny la Repubblica, že posádka plavidla Alan Kurdi nenosila žiadne ochranné odevy ani masky.

„Alan Kurdi je malé (plavidlo); mnoho z nás zdieľa rovnakú kabínu. Keď sme však s migrantmi, nosíme masky a rukavice. Včera večer nám talianska pobrežná stráž dodala osobné ochranné prostriedky, lieky a potraviny, „uviedla.

Podľa lekárky žiadny zo 149 migrantov na palube plavidla, ktorí boli vyzdvihnutí u severoafrického pobrežia, nejavili známky či príznaky čínskeho vírusu. Lekárka potvrdila, že viac ako polovica pochádza z Bangladéša a zvyšok je z Maroka, Alžírska, Čadu, Sudánu, Ghany a Sýrie.

„Okrem chorôb, ako sú bolesti hlavy, morská choroba, bolesť v chrbte – veľmi časté pre tých, ktorí prechod prežívajú – nemajú príznaky COVID-19: Nikto nemá horúčku, kašeľ ani dýchacie ťažkosti.“ povedala .

Talianska vláda však odmietla, aby loď mohla zakotviť a zostala mimo pobrežia Sicílie. Posádka a migranti majú byť prevezení na iné plavidlo pre karanténu.

Doktorka Ciufegniová tiež poznamenala, že migranti si boli dobre vedomí epidémie koronavírusu v Taliansku, a povedala: „Keď sme ich vzali na palubu, okamžite sa nás pýtali na COVID-19. Sú to ľudia, ktorí utekajú pred väznením; vírus ich rozhodne nezastaví. „

Minulý týždeň Taliansko oznámilo, že kvôli koronavírusu uzavrie všetky prístavy migrujúcim dopravným mimovládnym organizáciám. Väčšina mimovládnych organizácií si po vypuknutí epidémie nechala svoje plavidlá v prístave, pričom Sea-Eye je jednou z jediných lodí, ktoré ešte počas pandémie fungujú.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *