Slovensko

Lekári sa pustili do Matoviča: Jeho vyhlásenia sú emotívne a bez akéhokoľvek odborného základu a o tomto nebude rozhodovať

Slovenská lekárska komora vydala vyhlásenie k výrokom premiéra Igora Matoviča. Tie sú podľa nej emotívne a bez akéhokoľvek odborného základu.

Premiér Igor Matovič v sobotu naznačil, že v službe možno budú čoskoro musieť zostať aj doktori a sestry, ktorí sa koronavírusom sami nakazia: „Táto situácia bola úplne bežná v Taliansku a vo Veľkej Británii počas prvej vlny, keď tých lekárov a zdravotných sestier nebolo dosť, tak poskytovali zdravotnú starostlivosť, samozrejme v ochranných prostriedkoch,“ povedal v relácii RTVS. 

Na tieto slová reagovala Slovenská lekárska komora, teda združenie, do ktorej ľudia pracujúci v nemocniciach patria. 

Tá Matovičove výroky označila za „politické a emotívne vyhlásenie bez akéhokoľvek odborného základu“. Podľa komory stále platí, že každý nakazený pacient, vrátane lekára, musí byť izolovaný a umiestnený do karantény. 

„Veríme, že Slovensko sa do takej situácie, keď by zdravotnú starostlivosť museli poskytovať aj nakazení lekári, ani nedostane. Ak by sa však situácia vyvinula tak, že by sme museli začať uvažovať aj o takejto možnosti, tak o tom nerozhodne žiaden politik (ani premiér), ale lekári a závažnosť situácie,“ píše sa v stanovisku zverejnenom na Facebooku. 

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!