Lekár požiadal ženu, aby si odkryla tvár. Teraz čelí vyšetrovaniu pre podozrenie z rasizmu - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Lekár požiadal ženu, aby si odkryla tvár. Teraz čelí vyšetrovaniu pre podozrenie z rasizmu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Lekár požiadal ženu, aby si odkryla tvár lebo jej vysvetľovaniu cez hrubú látku nerozumel. Žena mu vyhovela, ale neskôr prišiel jej manžel, ktorý sa sťažoval vedeniu nemocnice.

Podľa denníka Daily Telegraph táto správa rozvírila hladinu prostredníctvom sociálnych sietí v celej Európe i v Austrálii.

Podľa britských médií prišla moslimská žena k lekárovi ako sprievod s desaťročnou dcérou. Matku však celú zahaľoval nikáb, a to vrátane tváre. Úspešný lekár s dlhoročnou praxou Keith Wolverson uviedol, že s ohľadom na bezpečné vyšetrenie malej pacientky požiadal ženu, aby si počas konzultácie sňala šatku, pretože nerozumel jej vysvetľovaniu príznakov chorej dcéry. Žena mu vyhovela.

Jej rozzúrený manžel sa však neskôr do nemocnice vrátil, aby podal formálnu sťažnosť. Lekár Wolverson minulý týždeň dostal list od General Medical Council, vrchnej britskej lekárskej rady, ktorý ho informoval, že sa proti nemu vedie vyšetrovanie pre obvinenie z rasovej diskriminácie, ktoré by mohlo viesť k jeho prepusteniu.

Žena dodatočne uviedla, že doktorovi povedala, že si šatku nesmie sňať z náboženských dôvodov. Wolverson jej na to údajne povedal, že nebude pokračovať vo vyšetrovaní jej dcéry, kým si šatku nesníme. Túto verziu však doktor poprel. Manžel ženy v sťažnosti uviedol, že doktor odmietol vyšetriť dcéru, kým si jej matka neodhalí tvár. Údajne k nej bol hrubý a pozeral sa na ňu necudne.

„Nie som rasista, toto nemá nič spoločné s rasou, náboženstvom alebo farbou pleti,“ vyjadril sa Wolverson. „Len som sa snažil robiť si svoju prácu – šlo len o komunikáciu,“ povedal denníku The Sun. Uviedol, že iné moslimské pacientky pri vyšetrovaní ani nečakajú, kým ich požiada, aby si sňali nikáb, urobia tak samy. Spomínaná žena neprotestovala, keď ju o to požiadal. Škandál okolo bežnej lekárskej prehliadky vypukol až po jej odchode domov.

Britskému lekárovi Keithovi Wolversonovi teraz hrozí, že príde o kariéru. Lekárska rada ho postavila mimo službu. Na podnet osoby podpísanej ako Rhaegwyn WelshDragon 5517 vznikla na sociálnych sieťach petícia, ktorá žiada lekársku radu, aby sa k Wolversonovi zachovala spravodlivo a v rozhodnutí zhodnotila všetky dôkazy. Podpísalo sa už vyše 35-tisíc ľudí.

zdroj: change.org / prehladsprav.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *