Lehátka vyhradené len pre zaočkovaných! V Izraeli máte výhody, ak v sebe máte vakcínu

Lehátka na pláži len pre zaočkovaných? Áno, aj takáto je kampaň v Izraeli, ktorá na sociálnych sieťach zožala vlnu kritiky pre tých, ktorí odmietajú očkovanie.

Na pláži v Tel Aviv sa objavili veľké plážové lehátka s nápisom „“RESERVED FOR VACCINATED PEOPLE ONLY.“ čo vo voľnom preklade znamená „VYHRADENÉ IBA PRE OČKOVANÝCH ĽUDÍ“. Ľudia si na internete najprv mysleli, že ide o vtip, no portál Usa Today News zistil, že ide o akúsi kampaň izraelského ministerstva zdravotníctva na očkovanie.

V Izraeli očkujú veľkým tempom a zaočkovaní ľudia po dvoch dávkach dostanú „Green Pass“ s ktorým majú dovolené viac, ako tí, ktorí sa odmietnu dať zaočkovať. Zatiaľ čo obchody, nákupné centrá a múzeá sú otvorené pre všetkých, Green Pass poskytuje exkluzívny prístup k zakázaným miestam, ako sú hotely, telocvične, divadlá, hudobné podniky a ďalšie zariadenia na voľný čas. Kryté stravovanie v reštauráciách a baroch by malo byť zahrnuté niekedy v marci, informoval denník The Guardian.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353