Lehátka vyhradené len pre zaočkovaných! V Izraeli máte výhody, ak v sebe máte vakcínu

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Lehátka na pláži len pre zaočkovaných? Áno, aj takáto je kampaň v Izraeli, ktorá na sociálnych sieťach zožala vlnu kritiky pre tých, ktorí odmietajú očkovanie.

Na pláži v Tel Aviv sa objavili veľké plážové lehátka s nápisom „“RESERVED FOR VACCINATED PEOPLE ONLY.“ čo vo voľnom preklade znamená „VYHRADENÉ IBA PRE OČKOVANÝCH ĽUDÍ“. Ľudia si na internete najprv mysleli, že ide o vtip, no portál Usa Today News zistil, že ide o akúsi kampaň izraelského ministerstva zdravotníctva na očkovanie.

V Izraeli očkujú veľkým tempom a zaočkovaní ľudia po dvoch dávkach dostanú „Green Pass“ s ktorým majú dovolené viac, ako tí, ktorí sa odmietnu dať zaočkovať. Zatiaľ čo obchody, nákupné centrá a múzeá sú otvorené pre všetkých, Green Pass poskytuje exkluzívny prístup k zakázaným miestam, ako sú hotely, telocvične, divadlá, hudobné podniky a ďalšie zariadenia na voľný čas. Kryté stravovanie v reštauráciách a baroch by malo byť zahrnuté niekedy v marci, informoval denník The Guardian.