adplus-dvertising

Le Penová v Bratislave: „EÚ nám nemôže vnucovať, aby sme sa starali o chudobných z celého sveta, máme vlastných…“

„Tieto európske voľby budú pre nás veľmi dôležité, bude to historická chvíľa. Chceme, aby v Európe nastala veľká politická zmena. Európa odopiera národom mať vlastný názor, „uviedla Le Penová v Bratislave.

Šéfka Národného Združenia kritizovala príliv migrantov do únie. „Niekedy už vo Francúzsku nespoznávame niektoré štvrte. Vy ste toho ešte uchránení, „uviedla Le Penová na konferencii za účasti kolegov z Grécka, Rakúska a Slovenska.

Dodala, že EÚ nemôže vnucovať členským štátom, aby sa postarali o chudobných ľudí z celého sveta. „Právo musí byť vyhradené nášmu vlastnému obyvateľstvu,“ povedala. Tvrdila tiež, že Európska únia sa mení z federálnej koncepcie na hegemóniu a zdôraznila význam slobody národov a štátov pri rozhodovaní o tom, v čom chcú spolupracovať.

Šéf opozičného hnutia Sme rodina Boris Kollár, ktorý konferenciu zorganizoval, sa postavil proti tomu, aby kritici označovali jeho zoskupenie za extrémistické preto, že sa pridalo k spomínaným nacionalistickým a protiimigračním stranám. Podľa Kollára EÚ nie je potrebné „búrať“, ale „opraviť“ ju.

Europoslanec Georg Mayer zo Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) sa vyslovil za obmedzenie kompetencií EÚ. „Naším záujmom je zmeniť Európsku úniu. Chceme zredukovať Európsku úniu. Chceme zredukovať rozpočet Európskej únie, „povedal.

Proti konferencii spomínaných strán pri hoteli protestovalo niekoľkých desiatok ľudí. Hlasnú hudbu bolo počuť aj do sály hotela, kde sa konferencia konala. K demonštrantom prišiel s megafónom Kollár, ktorý im chcel rozdať občerstvenia.

Zástupcovia nacionalistických strán vrátane Le Penovej v rámci prebiehajúcej kampane pred voľbami do Európskeho parlamentu v apríli zavítali do Prahy.

Zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.