Slovensko

Lasica je tvárou očkovacej kampane, no ruskú vakcínu odmieta: Sovietsky tovar nechcem

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Je tvárou očkovacej kampane, no ruskou vakcínou by sa zaočkovať nedal. Milan Lasica bol hosťom diskusnej relácie portálu Startitup.

Lasica je už jednou dávkou očkovacej látky zaočkovaný a teraz čaká na druhú. Aj keď prežíva neľahké časy, humor ho neopúšťa  „Je to podľa mňa nutné. Pretože jediné, čo nás môže zachrániť pred panikou, je humor. A najmä s humorom sa ľahšie znášajú aj veľmi dramatické situácie,”.

Lasica sa vyjadril aj k očkovacej látke Sputnik V, ktorá je vyrábaná v Rusku a zatiaľ nemá registráciu v Európskej únii „K ruskej vakcíne mám takú prirodzenú nedôveru, lebo my, čo sme žili 40 rokov v komunizme pod záštitou Sovietskeho zväzu, nie sme veľkí prívrženci sovietskeho tovaru. Aj keď na druhej strane treba povedať, že mali výbornú a významnú techniku a že očkovanie po vojne proti záškrtu a obrne bolo tiež z ruských vakcín a bolo úspešné. Takže ja si myslím, že treba počkať, ako sa rozhodne Európska únia,” dodal Lasica.