Politika Spoločnosť

Lajčákova zmluva hovorí, že USA na Slovensku zriadia vlastnú vojenskú políciu (Celý dokument tu)

Portál Warsonline 5. apríla zverejnil znenie predmetnej zmluvy s tým, že autentickosť textu nie je možné v súčasnosti potvrdiť ani vylúčiť.

V tejto vojenskej zmluve sa píše napríklad aj to, že USA budú môcť zriadiť a používať ich vlastnú vojenskú políciu na objektoch, kde budú sídliť a v obciach, ktoré sa nachádzajú pri týchto objektoch. To sú napríklad pri letisku Sliač mestá Banská Bystrica a Zvolen.

9 Replies to “Lajčákova zmluva hovorí, že USA na Slovensku zriadia vlastnú vojenskú políciu (Celý dokument tu)

 1. Chcem sa opytat p. Lajcaka-Naco nam budu americke jednotky na Slovensku?Naco je potrebne obnovenie letisk?Co je hlavnou ulohou americkej armady na slovensku?Ake nebezpecenstvo nam hrozi ze potrebujeme americke jednotky na slovensku?Je Slovensko v ohrozeni ze je potrebne vybudovat americke zakladne v nasej krajine? Ktora krajina sa vyhraza Slovensku a je pre Slovensko hrozbou? Mate dokazy potvrdzujuce mozne utoky a ohrozenie Slovenska? Dakujem

 2. Každý kto zradí a zavedie cudzie vojsko na územia Slovenska bude braný ako zradca Slovenského národa apodľa toho bude súdený. A Pán Lajčiak si chystá trest ! Aj všetci o to odsúhlasili !

 3. Tento Lajčák si nedá pokoj, toto je neprípustné, aby SR s USA uzatvárala dvojstranné dohody, mimo dohody s NATO, ktorá je platná do r.2024. USA nie je NATO!!! Tento zapredaný farizej v demisii pre svoj prospech je schopný vlastizrady!!! Zmluva by dala neobmedzené možnosti US Army si robiť na území SR čokoľvek, bez možnosti zásahu SR, čo je bezpečnostná hrozba pre SR a je nepochybné, že ide len o základňu, pre možný útok na Rusko. Tu si už prestaňme nahovárať rozprávky!!! 🇺🇸🇸🇰🇷🇺🤔
  K tejto téme som sa vyjadroval hneď, keď to začalo, treba to vnímať v kontexte. Odstúpenie USA od zmluvy INF nadobudne platnosť po šiestich mesiacoch od oznámenia, teda 2. augusta tohto roku. Ako vyhlásil šéf americkej diplomacie Mike Pompeo.
  Plánované odstúpenie USA od INF potvrdil aj americký prezident Donald Trump. Zároveň oznámil, že Spojené štáty, tak, ako to už dlho robí Rusko, sa tiež „pohnú vpred s vývojom“ vlastných obranných kapacít. „Nemôžeme byť jedinou krajinou na svete jednostranne dodržiavajúcou túto alebo akúkoľvek inú zmluvu,“ vyhlásil Trump.
  Zmluva tridsaťdva rokov chránila najmä Európu od rakiet, ktoré by mohli za pár minút zničiť atómovou hlavicou ktorékoľvek mesto. Dodržiavali ju aj ostatné štáty v regióne.
  Po tomto zmluva INF prestane mať význam – odstupujú od nej Američania a následne aj Rusi. Analytici sa obávajú nových pretekov v zbrojení aj veľkej výhody pre Rusko. Čo to znamená pre Európu?
  Vidím, že mnohým ešte nedochádza, čo sa deje, ak si k tomu pripočítame, že USA chce vystúpiť z NATO, je jasné, že sa chce osamostatniť a všetky základne po vystúpení, ktoré boli vybudované pre USA z prostriedkov NATO ostanú výlučne v ich jurisdikcii a jednotky US Army ostanú rozmiestnené po Európe a v štátoch EÚ, ak im to vlády odsúhlasia (viď Poľsko). Plán Macrona a Merkelovej o vybudovaní spoločnej armády v EÚ a samostatná ochrana EÚ je aktuálna naďalej, čo niektorí ,,politici,, nejak nevnímajú, nechcú vnímať, alebo naopak, vnímajú až veľmi dobre a na tom sa dokonca podieľajú. Znamená to však vážny problém, zmluva s NATO bola uzavretá na 20 rokov, tj. dobu určitú, teda končí v r.2024!!! Ešte stále to tu niekomu nedochádza, čo sa deje o čo sa hrá!!!??? Stratégovia asi nevidia, že sily sa zo strany USA sústredia v strednej Európe, pod záštitou NATO (tichá dohoda pre obsadenie územia) proti Ruskej federácie, z čoho hrozí obrovský vojenský konflikt!!!
  Preto môže prísť medzi USA a SR len v rámci zahranično-obchodnej spolupráce zmluva pre firmy. Žiadne vojenské a bilaterálne zmluvy o poskytnutí územia SR pre US Army a ich zámery rozmiestnenia bojových hlavíc, rakiet a výzbroje proti Rusku sa nepodpíšu a nikdy medzi SR a USA neuzavrú. V tomto duchu je to v poriadku, ako je to teraz, to si Lajčák nemôže dovoliť a rokovať ďalej o nás, bez nás s USA. SR je suverénny a zvrchovaný štát, takže sami si rozhodneme o nás, možno príde doba po roku 2024, že budeme uvažovať aj o neutralite, ako Rakúsko. Takže toto Trumpovi sa musí vysvetliť, ak chce spolupracovať. On sám prehlásil, že USA má v úmysle vystúpiť z NATO a preto my musíme byť pripravení aj na iné varianty v meniacej sa geopolitickej situácii. Preto potrebujeme dobrú diplomaciu a začať aj v zahraničnej politike sa orientovať, nie len jedným smerom ako to robí Lajčák a slniečkári!👍

 4. lajčák (pani Danka, naschvál som napísal malé „l“ v mene tohoto zradcu a zapredanca Slovenska), raz zaplatí za svoje svinstvá, ktoré napáchal. Ale asi emigruje do USA, kde ho za jeho služby, určite radi prichýlia.

 5. Je to vlastizrsdca. Do nedávna sme chovali rusov a teraz budeme chovat Američanov. Ja som za to aby sa urobila povína vojenská služba a nemusí lajcak vajcak za predávať štát. Chcel by som sa tých našich buzikov spytat ci oni a vedia čo je to vojna. Ja si myslím ze asi nie. Keď by tomu nedajbože došlo asi prvý by zdupkali a ľudia nech sa zabíjajú. Nech sa vyhlási referendum. Ne aby lájcak sám o tom rozhodoval. Trest smrti by som preňho žiadal od slovenského národa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *