adplus-dvertising

Kým pracoval doma na záhrade mu Rómovia vnikli na pozemok a brutálne ho zbili!

Rómski útočníci, ktorí brutálne zbili muža, zostávajú na slobode! Začínajú sa vyjasňovať okolnosti okolo otrasného brutálneho útoku 12tich Rómov na muža z obce Dvorce (CZ). Polícia troch ľudí z rómskej rodiny obvinila z ťažkého ublíženia na zdraví a porušovania domovej slobody. Poškodený má ťažký otras mozgu, pomliaždenie hrudník, členok v ortéze, na chrbte rany. Dokonca na neho vraj kričali „kur*a biela“!

Rómskym agresorom hrozí väzenie až na desať rokov. Škandalózne je, že sú vyšetrovaní na slobode! Ľudia sa boja vyhrážania a ďalších útokov. Opäť dvojaký meter? Keby dvanásť Čechov zmlátilo Róma, takisto by zostali na slobode? Hnutie SPD podporuje nekompromisný postoj k neprispôsobivým, právo a spravodlivosť, zvýšenie trestov u násilných trestných činov a izolovanie recidivistov a nenapraviteľných násilníkov. Ľudia sa v našej krajine nesmú báť vyjsť na ulicu!

Celý brutálny útok Rómov dobre opísal server iDnes.cz. Martin Teplík na svojej záhrade kopal jamy na stromčeky, keď zazrel, ako za jeho plotom postáva partia Rómov, ktorí sa štyri dni predtým prisťahovali hneď vedľa do zdevastovaného domčeku na stráni. „Čo tu chcete?“ Zahučal na nich vraj cez plot. Chvíľku na seba pokrikovali a Rómovia sa vrátili domov pre posily. Potom prišlo dvanásť ľudí a tí Teplíka zmlátili tak, že skončil v nemocnici.

„Obchádzali mi tu okolo plota, tak som ich okríkol. Nič rasistické. Keď som videl, že sa vracia taká horda ľudí, chcel som zavrieť bránu a zaprieť ju trámikom. Nestihol som to, „opísal Teplík. Rómovia ho pretlačili, vtrhli na záhradu a drevený hranol mu zobrali. Dostal ranu, po ktorej spadol na zem, a potom ho veľa z útočníkov kopalo na zemi.

Že útok bol totálne brutálny, potvrdzuje výpoveď svedka z neďalekého domu, ktorý incident videl. „Snažil sa zdvihnúť, ale bol malátny, snažil sa otočiť na štyri, ale bol úplne mimo. Krvácal z úst, nosa, uší. Vôbec nás nepoznal, „stojí v protokole z výsluchu svedka.
„On bol na štyroch a jeden z nich ho udrel dreveným hranolom dvakrát alebo trikrát cez chrbát. Potom ho obklúčili všetci ostatní a trieskala ho. „Vrieskali kur*a biela!“ Dospelá ženská ho kopla do tváre, „opísal. Keď potom útočníci odchádzali, podľa svedka sa mu ešte vyhrážali. „Reval, že si máme dať pozor, čo budeme vypovedať, že by sme mohli vyhorieť. Tie vyhrážky na mňa najskôr nepôsobili, ale teraz mám obavy. Mám tri malé deti, „povedal svedok z neďalekého domu.

Pseudohumanismus súčasnej doby, kedy býva často chránený agresor, odmietam. Chránení musia byť slušní ľudia, nie grázli!

zdroj a preklad idnes.cz a magazin1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.