Zo sveta

Kým my sa bojíme vyjsť na ulicu, takýto rušný život je v Srbsku. Obchody, reštaurácie a ľudia bez rúšok (Video)

Na Slovensku máme zákaz vychádzania, zatvorené reštaurácie či obchody. Ľudia bez testu môžu ísť len do najbližších potravín kúpiť si nevyhnutné potraviny alebo do prírody. Život sa tu však zastavil a prechádzka večernými námestiami či kávička niekde na terase je len snom nás všetkých. Ako to ale vyzerá v Srbsku?

Mesto Nový Sad, ktoré je od Bratislavy len necelých 5 hodín a 484 kilometrov na prvý pohľad vyzerá, ako by tam žiadna pandémia nebola. Videá na sociálnych sieťach sú toho dôkazom. Aleksandra Vranić uverejnila video z nedele 7.februára 2021, kde vidíme plné ulice mesta, otvorené reštaurácie, terasy, obchodíky a plno ľudí bez rúšok.

„Dnes v nedeľu 7. februára 2021 som počas celého poobedia si užívala život v centre Nového Sadu. Hádam mi teraz moji priatelia zo Slovenska uveria, že to nie je hoax. Ak nie, príďte sa sami presvedčiť“ píše Aleksandra.

Ak by sme však chceli ísť do Srbska, potrebujeme na pobyt v krajine negatívny PCR test nie starší ako 48 hodín, uvádza Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Belehrade. Čísla sú v krajine stále vysoké. Za nedeľu tam mali 1529 nakazených a priemer za sedem dní je 1 803 prípadov. Úmrtí v krajine spojených s ochorením Covid 19, evidujú 4 126.