Kým Kotleba oddlžoval, Lunter chce vziať na BBSK úver 30 miliónov eur - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kým Kotleba oddlžoval, Lunter chce vziať na BBSK úver 30 miliónov eur

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na dnešnom zastupiteľstve Banskobystrického samosprávneho kraja sa rokuje aj o schválení nového úveru vo výške 30 miliónov eur. Návrh na rokovanie zastupiteľstva predložila riaditeľka odboru financií Úradu BBSK Andrea Holubčíková. Nový úver kritizovali napríklad primátori Žarnovice (Karol Danko) a Rimavskej Soboty (Jozef Šimko), ale aj bývalý župan Marian Kotleba, podľa ktorého sa jedná o obrovský hazard.

„Zobrať si nový rámcový úver 30 miliónov eur v čase keď samosprávny kraj dáva milióny eur na rôzne rozvojové agentúry, keď narástol veľmi výrazne počet zamestnancov Úradu BBSK, keď jednoducho samosprávny kraj v tomto volebnom období míňa čoraz viac peňazí na svoju vlastnú prevádzku, zadlžiť tak ďalšie minimálne 3 volebné obdobia sa nedá nazvať inak, ako obrovským hazardom,“ povedal na rokovaní zastupiteľstva BBSK.

Práve minulý župan Marian Kotleba bol známy tým, že splatil desiatky miliónov eur dlhov, ktoré mu zanechali predošlé vedenia.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *