Ktokoľvek v štáte Texas nesmie vyžadovať od ľudí, či sú očkovaní proti covidu, nariadil guvernér - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Ktokoľvek v štáte Texas nesmie vyžadovať od ľudí, či sú očkovaní proti covidu, nariadil guvernér

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Guvernér amerického štátu Texas Greg Abbott v pondelok oznámil, že zakazuje všetkým subjektom v tomto štáte vyžadovať od zamestnancov či zákazníkov povinné očkovanie proti Covid 19.

„Vydal som výkonné nariadenie, ktoré zakazuje akémukoľvek subjektu v Texase vyžadovať povinné očkovanie proti covidu,“ napísal Abbott na twitteri. Zároveň dodal, že vakcína proti covidu je „bezpečná, účinná a je najlepšou obranou proti vírusu, no očkovanie by malo vždy zostať dobrovoľné a nemožno k nemu nikoho nútiť“.

Abbottov tweet obsahoval aj prílohu tlačovej správy oznamujúcej vydanie spomínaného výkonného nariadenia, v ktorom sa uvádza, že „žiadny subjekt v Texase nemôže vyžadovať potvrdenie o  očkovaní proti koronavírusu od žiadnej fyzickej osoby – vrátane zamestnanca alebo spotrebiteľa – ktorá takéto očkovanie odmieta z akéhokoľvek dôvodu, či už sa jedná o výhrady svedomia, vierovyznanie alebo zdravotné dôvody vrátane predchádzajúceho zotavenia sa z ochorenia COVID-19“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *