Kto prejde bezpečnú krajinu je automaticky ekonomický migrant, tvrdí Maďarský minister zahraničia

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Maďarský minister zahraničia Peter Szijjarto vyjadril pre server Fox News názor, že skutočný utečenec by sa mal zastaviť v prvej bezpečnej krajine.

„Ako môže byť niekto označený za utečenca, keď na ceste prešiel bezpečnú krajinu?“ Pýta sa Szijjarto a dodáva „Byť utečenec znamená, že sa zastavíte v prvej krajine, kde Vám už nehrozí nebezpečie, kvôli ktorému ste utiekol“.

„Ak prekročíte hranicu z jednej bezpečnej krajiny do druhej bezpečnej krajiny, stávate sa automaticky ekonomickým migrantom a je na každom štáte rozhodnúť, či potrebuje ekonomických migrantov a prijme Vás“ dopĺňa Szijjarto.

„Aký humanitárny význam má prijatie migranta v bezpečnej krajine, keď už jednu bezpečnú krajinu prešiel?“ Pýta sa ďalej a sám odpovedá, že žiadnu.

V rozhovore s komentátorom Tuckerom Carlsonom maďarský minister zahraničia navyše uviedol, že jeho krajina nepovažuje migráciu za optimálne riešenie úbytku obyvateľov a že sa snaží daňovými úľavami zvýšiť pôrodnosť pôvodného obyvateľstva.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *