Kto je skutočne teroristický štát na Zemi? No predsa USA, tvrdí Irán - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Kto je skutočne teroristický štát na Zemi? No predsa USA, tvrdí Irán

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Každoročne 3. júla si Iránci pripomínajú smrť 290 cestujúcich z Airbusu 655, ktorý bol zostrelený americkým krížnikom USS Vincennes v roku 1988 nad Perzským zálivom.

Iránsky minister dopravy Mohammad Eslami uviedol, že zámerné zostrelenie iránskeho osobného lietadla Spojenými štátmi preukázalo teroristickú povahu režimu Washingtonu.

“Iste, tento incident ukazuje, že americká vláda je naozaj expanzívna a teroristická,” povedal Eslami v utorok na slávnostnom ceremoniáli na pamiatku cestujúcich z Bandar Abbas v Iráne do Dubaja v Spojených arabských emirátoch.

“USA v Perzskom zálive nevyvíjajú žiadnu obchodnú činnosť. USA sa snažia krutými a nezákonnými sankciami zastaviť pokrok Iránskej islamskej republiky a pokračovať v lúpežiach návratom na naše územie, ale nikdy sa tak nestane, “varoval Eslami a upozornil na to, že Američania drancujú bohatstvo iných národov.

Všetci cestujúci prišli o život a ich telá plávali vo vodách Perzského zálivu. Lietadlo bolo zostrelené Američanmi v iránskom vzdušnom priestore. Na mieste dopadu trosiek lietadla každoročne vhadzujú pozostalí kvety do mora.

Po incidente podal Teherán žalobu k medzinárodným orgánom, vrátane Spojených národov.

Aj keď dôkazy o útoku ukázali, že to bolo úmyselné, Svetové fóra tieto fakty ignorovali. Bezpečnostná rada OSN sa zišla po dvoch dňoch a prejav iránskeho ministra zahraničia informoval svet o lži amerických predstaviteľov.

Aby sa obmedzili negatívne účinky ich trestnej činnosti, USA tvrdili, že iránske osobné lietadlo bolo stíhacím lietadlom a chcelo zaútočiť na americký raketový krížnik.

Ako keby posádka USS Vincennes nedokázala rozoznať rozdiel medzi osobným lietadlom a stíhačkou z hľadiska veľkosti a rýchlosti. Navyše Airbus lietal túto trasu každý deň.

Americký prezident Ronald Reagan vtedy chválil akt USS Vincennes. Niektorí členovia posádky, ktorí zostrelili lietadlo neskôr dostali medaily, a Spojené štáty sa nikdy oficiálne neospravedlnili za vraždu 290 ľudí.

Pozrime sa ale, aké naopak robí Washington veľké divadlo kvôli zostreleniu bezpilotného amerického špionážneho dronu, ktorý porušil iránsky vzdušný priestor? Trump dokonca vydal rozkaz k útoku na Irán, ale na poslednú chvíľu tento rozkaz zrušil.

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte. Podporiť nás môžete aj finančne. Každé jedno euro nám pomôže rásť. IBAN:  SK2811000000008017035353

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *