Spoločnosť

Kronerová, Benčík a ostatní dnes protestujú pred Najvyšším súdom. Chcú zastaviť fašizmus v krajine

Osobnosti z neoliberálnych kruhov dnes protestujú pred Najvyšším súdom SR. Dnešný deň si nevybrali náhodou.

Práve dnes rozhoduje Najvyšší súd SR o rozpustení Kotlebovej strany ĽSNS a osobnosti z neoliberálnych kruhov prišli protestovať proti fašizmu spolu s iniciatívou Zabudnuté Slovensko.

„Jedenásť osobností verejného života – medzi nimi Eva Mosnáková, Pavel Traubner, Zuzana Kronerová, Ján Benčík, Michal Kaščák, Martin M. Šimečka a Marián Leško – bude držať transparenty s jedenástimi písmenami, ktoré tvoria dve slová názvu protestu.“ sa uvádza v správe organizácie Zabudnuté Slovensko.

Známa herečka Kronerová povedala pre Denník N, že si myslí, že strana ĽSNS nemala nikdy vzniknúť a dnes žneme toto trpké ovocie.

4 Replies to “Kronerová, Benčík a ostatní dnes protestujú pred Najvyšším súdom. Chcú zastaviť fašizmus v krajine

  1. Najväčší fasšisti sú oni sami: štvú do vojny, slúžia oligarchom z Esetu, Sorosovi a Pente. Slniečkári si vymýšľajú nové definície fašizmu. Pôvodné platné 100 rokov sú: Fašizmus (taliansky pôvod slova) je teroristická hrôzovláda finančného kapitálu, najreakčnejšie imperialistické hnutie šovinistickej veľkoburžoázie. Mussoliny vyhlásil: Fašizmus je spojenie štátnej a korporátnej moci. Príklady: Mussoliny v Taliansku, Franco do roku 1972 v Španielsku (zaujímavé, že nikomu to nevadilo), Pinochet za podpory USA v Chile, Bush + Baran Ohava v USA, Kriska na Slovensku, Porošenko na Ukrajine, naši oligarchovia + politické strany v koalícii. Ďalšia definícia: Fašizmus je diktát moci nadnárodnej a domácej oligarchie cez im podriadenú a skorumpovanú politickú a štátnu moc a ich byrokratický aparát. Alebo: Fašizmus je diktatúra militantnej buržoázie. To je fašizmus. Na Slovensku kričia Sorošovi fašisti „fašizmus“ vždy, keď je niekto proti Sorošovej sexuálnej agende, islamu, príživníkom, svetovej vojne. Netreba to po nich papagájovať ale rozmýšľať. Skutočný fašisti sú tu ľahko identifikovateľný – prepojenie štátu s finančnými skupinami a štváči do svetovej vojny.
    Chudobný človek môže byť iba národovec, nie fašista, lebo pri chudobe žiadne prepojenie štátu s korporáciami a oligarchami nehrozí.

    1. vazeny „ja“. Prosim dajte tento komentar aj na ine media a napr na stranku zomri, ale tiez Facebook, alebo aj novy cas, markizu, ta3. Je tu pekne v kocke povedana podstata. Dlho som necital takto trefny prispevok.

  2. Krónerovej asi v ľadovej vode zamrzol rozum. Myslel som,že je inteligentnejšia a nedá sa zmanipulovať médiami,alebo je už zmanipulovaná ako taká jehovistka?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *