Kritizovať náboženstvo by malo byť zakázané, tvrdia migranti v Dánsku, ktorí sa cítia ako Dáni - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Kritizovať náboženstvo by malo byť zakázané, tvrdia migranti v Dánsku, ktorí sa cítia ako Dáni

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Nový prieskum v Dánsku odhalil, že takmer polovica druhej generácie prisťahovalcov si myslí, že kritika náboženstva by mala byť štátom priamo zakázaná.

Najnovší prieskum v Dánsku, ktorý uskutočnila renomovaná firma Citizenship Survey odhalil, že 48 percent prisťahovalcov druhej generácie si myslí, že kritika náboženstva by malo byť zakázaná štátom. Naproti tomu v prvej generácii prisťahovalcov si to myslí 42 percent oslovených. U etnických Dánov je to menej ako 20 percent. O výsledkoch prieskumu informujú dánske noviny Kristeligt Dagblad.

Prieskum tiež odhalil, že existuje stále viac prisťahovalcov, ktorí sa “cítia” byť Dánmi. 70 percent opýtaných imigrantov prvej generácie uviedlo, že “sú Dáni”, zatiaľ čo v roku 2011 to bolo 58 percent. Pokiaľ ide o ich potomkov, 82 percent uviedlo, že “majú pocit, že sú Dáni.” Pre Karen Nielsen Breidahl, profesorku Inštitútu politiky a spoločnosti na Aalborgskej univerzite, je to vierohodný ukazovateľ toho, ako dobre sa prisťahovalci integrujú do dánskej spoločnosti.

V posledných niekoľkých desaťročiach sa výrazne zvýšil podiel prisťahovalcov žijúcich v Dánsku. Už v roku 2017, predstavovali prisťahovalci 13 percent z celkovej populácie v Dánsku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *