adplus-dvertising

Kritika migrácia sa stane trestným činom! OSN schválilo migračný pakt

Na konferencii Organizácie Spojených národov (OSN) v Marakéši schválili v pondelok zástupcovia zo 164 krajín globálny pakt o migrácii. Účastníci schválili pakt aklamáciou na začiatku dvojdňovej konferencie, uviedla agentúru AP.

Príprava globálneho rámca OSN pre bezpečnú, riadenú a legálnu migráciu (GCM) skončila v júli v OSN po 18 mesiacoch rokovaní. Voči tomuto uzneseniu však medzitým vyjadrilo námietky niekoľko európskych štátov.

Na migračnom pakte sa 193 členských štátov OSN dohodlo ešte v septembri 2016. Práce na ňom začali v apríli 2017 a skončili v júli 2018. Cieľom tohto 34 stranového právne nezáväzného dokumentu je pomôcť lepšie organizovať migračné toky a posilňovať práva migrantov.

„Nevidím žiadne námietky, dokument je schválený,“ vyhlásil Nasser Bourit, marokánsky minister zahraničných vecí, ktorý je predsedom na konferencii.

Krajiny ako Belgicko, Bulharsko, Maďarsko, Česko, Slovensko, Austrália, Izrael, Taliansko a Švajčiarsko sa rozhodli, že sa konferencie o prijatí Globálneho paktu OSN nezúčastnia. Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa zrušila svoju účasť na prerokúvaní paktu už koncom roka 2017.

Globálny pakt má byť definitívne schválený na Valnom zhromaždení OSN 19. decembra a hovorí napríklad o tom, že kritizovanie migrácie bude trestným činom. Média, ktoré budú kritizovať migráciu, budú zrušené, pretože migrácia je ľudské právo.

Odporúčame pozrieť sa na nižšie uvedené video so Slovenskými titulkami, kde sa dozviete, čo nás čaká:

https://www.youtube.com/watch?v=Vpja03gKZyg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.