Zo sveta

Kŕče a zápal mozgu: 32-ročná lekárka hospitalizovaná po očkovaní vakcínou Pfizer

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Lekárka v Mexiku, ktorá dostala vakcínu Pfizer, bola prijatá na jednotku intenzívnej starostlivosti so záchvatmi, ťažkosťami s dýchaním a možným zápalom mozgu, informovalo tamojšie ministerstvo zdravotníctva, informuje Reuters.

„Tridsaťdvaročná lekárka, ktorá dostala vakcínu proti COVID-19 od spoločnosti Pfizer, bola hospitalizovaná na jednotke intenzívnej starostlivosti po tom, čo sa do pol hodiny po očkovaní objavili vyrážky, kŕče, svalová slabosť a ťažkosti s dýchaním,“ uvádza sa v stanovisku.

Dôvody týchto reakcií v súčasnosti skúmajú. Predbežná diagnóza je encefalomyelitída (zápal v mieche alebo mozgu). Stav pacienta je stabilizovaný, dostáva lieky na zníženie aktivity zápalových procesov.

Ministerstvo dodalo, že lekárka mala v minulosti alergické reakcie a uviedlo, že z doterajších klinických štúdií neexistujú dôkazy o tom, že by po aplikácii vakcíny došlo u niekoho k zápalu mozgu.