Krajniak má nový dôchodcovský plán! Zrušiť vekový strop 64 rokov a robiť nás nechá o veľa dlhšie - MAGAZÍN 1
Slovensko

Krajniak má nový dôchodcovský plán! Zrušiť vekový strop 64 rokov a robiť nás nechá o veľa dlhšie

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Minister sociálnych vecí Milan Krajniak uviedol, že dnešná situácia je taká, že dvaja dospelí ľudia odvádzajú odvody na jedného dôchodcu. O 20 rokov bude podľa neho situácia opačná. Jeden pracujúci bude odvádzať odvody za dvoch dôchodcov. S ministrovým návrhom však nesúhlasia ani odborári.

Krajniak plánuje zmeny v dôchodkoch. Predstavil už aj svoj návrh, s ktorým si sľubuje lepšiu udržateľnosť penzií, avšak odborári s jeho zmenami nesúhlasia. Minister chce zrušiť vekový strop, ktorý je momentálne vo výške 64 rokov. Podľa jeho slov žijeme dlhšie a preto je nutné prispôsobiť tomu aj vek odchodu do dôchodku.

Milan Krajniak uviedol, že dnešná situácia je taká, že dvaja dospelí ľudia odvádzajú odvody na jedného dôchodcu. O 20 rokov bude podľa neho situácia opačná. Jeden pracujúci bude odvádzať odvody za dvoch dôchodcov. S ministrovým návrhom nesúhlasia ani odborári. Problém vidia v tom, že naši dôchodcovia prežívajú na dôchodku. Nemajú žiadnu dôstojnú starobu, ale živorenie. Uviedol to prezident KOZ Marián Magdoško. 

Krajniak tiež uviedol, že ak bude chcieť niekto ísť do dôchodku skôr, môže, ale jeho penzia bude rozhodne nižšia. O finálnej podobe zákona bude minister práce diskutovať s odborármi a zamestnávateľmi.