Krajči: Aj výrobcovia registrovaných vakcín nechcú zobrať zodpovednosť

Minister zdravotníctva Marek Krajčí informoval na tlačovej konferencii o aktuálnej epidemiologickej situácii na Slovensku. Hovoril však aj o vakcínach.

Ruská vakcína Sputnik V nie je registrovaná Európskou liekovou agentúrou no na Slovensku už máme 200-tisíc týchto vakcín a celkovo dva milióny vakcín by mali postupne prísť. Krajčí udelil tejto vakcíne výnimku. Očkovať ňou majú lekári na vlastnú zodpovednosť.

„Treba si uvedomiť, že čo sa týka aj tých ostatných registrovaných vakcín, ktoré máme vysúťažené, alebo teda, ktoré vysúťažila pre nás Európska komisia. Aj tam v mnohom výrobcovia nechcú zobrať zodpovednosť.“ povedal Krajči.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353