Zo sveta

Kozmetická spoločnosť L’Oreal odstráni zo svojich produktov názvy ako „bielenie“

Francúzsky kozmetický gigant L’Oreal uviedol, že zo svojich produktov pre starostlivosť o pleť odstráni slová ako „bielenie“, čo je krok, ktorý prichádza uprostred globálnych protestov proti rasizmu vyvolaných smrťou George Floyda v Spojených štátoch.

Spoločnosť uviedla vo svojom vyhlásení, že „sa rozhodla odstrániť zo všetkých svojich produktov slová biele, bielenie, jasný, svetlý, zosvetlenie.

Rozhodnutie spoločnosti L’Oreal nasleduje po podobnom kroku anglo-holandskej firmy Unilever. Tie sú medzi radom spoločností, ktoré sa dostali pod paľbu kritiky v dôsledku smrti George Floyda po jeho zatknutí v Minneapolis.

Začiatkom tohto mesiaca spoločnosť L’Oreal napísala na Twitteri, že „stojí v solidarite s černošskou komunitou a je proti akejkoľvek nespravodlivosti. … Stojí za to o tom hovoriť. „

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

4 Replies to “Kozmetická spoločnosť L’Oreal odstráni zo svojich produktov názvy ako „bielenie“

  1. A jéééjda !!! … Máme tu ďalší problém – Vianoce !!! … Cez tento sviatok sa všetky rozhlasové stanice a televízne štúdiá – hlavne v USA a v Európe – no aj inde vo svete, pretekajú, kto odvysiela, čo najviac pesničiek, kolied a filmov, kde sa často spomínajú „White Christmas“ (Biele Vianoce) ! … Takže AB (keď sme už pri tých skratkách ako BLM, tak môžeme pokojne zostať aj pri skratke AB = rozumej Aktívni Blbci…) teraz zakážu všetky vianočné pesničky, koledy a filmy ?!! … Pretože vo všetkom „vianočnom“ sa spieva a hrá o „White Christmas“ ! Ups… !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *