Kovařík priznáva málo policajtov. Na malé protesty už musia sťahovať príslušníkov z celého Slovenska! - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kovařík priznáva málo policajtov. Na malé protesty už musia sťahovať príslušníkov z celého Slovenska!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Slovensko a hlavne Bratislava zažíva počas leta už niekoľko protestov proti vláde a zákonom o výhodách pre očkovaných. Ľudia už pochopili, že klasické protesty na námestiach vládu až tak netrápia a začali blokovať dopravu či hraničné priechody.

Policajný prezident Kovařík v stredu na tlačovej konferencii prezradil aj to, že polícia nezažíva ľahké časy a policajtov “ťažkoodencov” museli sťahovať do Bratislavy zo všetkých krajských riaditeľstiev okrem Košíc a Prešova “Situácia v policajnom zbore je veľmi komplikovaná, máme podstav asi dvetisíc ľudí. V celej Bratislave sme mali zhruba tristo príslušníkov zásahovej jednotky k dispozícii, ktorých máme štandardne, a z nich zhruba stovku sme mali na dovolenkách…” povedal policajný prezidnet Kovařík.

Treba pripomenúť, že v spomínaný protest na konci júla bolo v Bratislave len cca 1500 protestujúcich a polícia už musela sťahovať policajtov skoro z celého Slovenska. Po lete sa však v Bratislave konajú o veľa väčšie masové protesty. Čo urobí polícia potom?