Slovensko

Kotlebovec totálne naložil poslancovi Gyimesimu: Vy ste tu omylom! Slovensko má platiť maďarský protislovenský spolok?!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Matovičov poslanec György Gyimesi chce zákonom zabezpečiť, aby bol maďarský kultúrny spolok Csemadok dotovaný každoročne z peňazí Slovákov. Toto sa nepáči Kotlebovcom a ostro to aj v parlamente skritizovali.

Poslanec Rastislav Schlosár (ĽSNS) vystúpil v parlamente a rovno povedal poslancovi Gyimesimu, že je v Národnej rade Slovenskej republiky omylom. Schlosárovi sa nepáči, že by malo Slovensko zákonom mať nariadené podporovať finančne maďarskú kultúru na Slovensku. Podľa neho je spolok Csemadok politický a protislovenský.

Kotlebovec pripomína, že len za minulý rok dostala maďarská kultúra na Slovensku od štátu 4-milióny eur a samotný Csemadok 300-tisíc eur.

Schlosár hovorí o tom, že v spolku Csemadok, ktorý by malo Slovensko dotovať ročne sumou 300.000€ je na čele Gyula Bárdos, ktorý chodí klásť vence historickým osobnostiam, ktoré podporovali maďarizáciu a hlásali, že všetko čo je maďarské predstavuje najvyšší stupeň ľudskej dokonalosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *