Kotlebovec Beluský by vyhostil protislovenských agentov z Progresívneho Slovenska - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kotlebovec Beluský by vyhostil protislovenských agentov z Progresívneho Slovenska

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Česká republika sa rozhodla vyhostiť niekoľkých ruských diplomatov, kvôli výbuchu v muničných skladoch z roku 2014. Český minister zahraničia Jan Hamáček v sobotu uviedol, že z krajiny bolo vyhostených 18 ruských diplomatov, ktorí musia krajinu opustiť do 48 hodín.

Predseda vlády Andrej Babiš skôr uviedol, že existuje podozrenie, že do výbuchu na muničnom sklade vo Vrběticích boli zapojení dôstojníci ruskej tajnej služby GRU.

Europoslanec Michal Šimečka vyzýva na vyhostenie ruských diplomatov aj zo Slovenska „Ruskí agenti pôsobia aj na ambasáde v Bratislave a ich vyhostenie by bolo nielen symbolickým vyjadrením solidarity s naším najbližším partnerom, ale aj v jednoznačnom bezpečnostnom záujme Slovenska,” uviedol na sociálnej sieti.

Poslanec Kotlebovej ĽSNS Martin Beluský zase vyzýva na vyhostenie protislovenských agentov a označil Progresívne Slovensko

“Ak chceme Slovensku a jeho vzťahom pomôcť, mali by sme vyhostiť všetkých protislovenských agentov, ktorí pôsobia aj v Progresívnom Slovensku. Ak niekto môže za nejaké výbuchy v muničných skladoch, tak je to v prvom rade nedostatočná ochrana, zlý manažment a kontrola. Treba potrestať zodpovedných a nie vyhosťovať diplomatov.” napísal Beluský.