Slovensko

Kotlebovcov vykázali z parlamentu, odmietli si dať rúška, ale Matovič bez rúška na svadbe je v poriadku?!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V parlamente dnes predseda NR SR Boris Kollár vykázal niektorých poslancov ĽSNS a poslancov KDŽP. Dôvodom malo byť, že si odmietli nasadiť na tváre rúška. Mal to byť protest poslancov pre dvojtvárnosť koalície.

Kollár z parlamentu vykázal poslancov Andreja Medveckého, Milana Mazureka, Miroslava Urbana, Petera Krupu (ĽSNS), Štefana Kuffu a Tomáša Tarabu (KDŽP). „Kto má odvahu, dajte dole rúška!“ ozývalo sa rokovacou sálou. Kollár následne prerušil schôdzu a zvolal rokovanie poslaneckého grémia.

K incidentu sa vyjadril aj poslanec OĽANO Kristián Čekovský, ktorý však na sociálnej sieti dostal od svojich voličov ak kritiku. Nepáčilo sa im, že síce s poslancom súhlasia, ale majú dvojaký meter: „Síce s Vami súhlasím, ale na vlastných máte trošku iný meter, nie? Matovič na svadbe so 150 ľuďmi do 5-tej rána bez rúšok to už je v poriadku, on spolu s kolegami, ktorí boli tiež na svadbe Vás už nemôž nakaziť? Oni sú zodpovední? Alebo vyžadujete dodržiavanie pravidiel iba od iných, naši nemusia? Trápne.“ napísal jeden z fanúšikov OĽANO.

Ku všetkému sa vyjadril aj jeden z vyhostených poslancov Tomáš Taraba (KDŽP):

„Dal som na zasadaní NRSR hlasovať, aby parlament zaviazal vládu, že – očkovanie proti COVID 19 nebude môcť byť na Slovensku povinné,- aby občania, čo sa nedajú zaočkovať nemohli byť ukrátení na svojej slobode a právach a- aby Slovensko nenakupovalo vakcíny, ktoré sú založené na báze buniek potratených detí. Parlament odmietol tieto návrhy podporiť. Následne na protest proti dvojtvárnosti koalície som si s kuffovcami odmietol dať rúško na tvár, keď koalícia sa ľuďom smeje do tváre a na ich akciách, svadbách ich nikto nenosí a teraz nútia nosiť ich aj naše deti. Následne nás vykázali z parlamentu. My za slobodu a práva ľudí budeme bojovať!“ napísal Taraba.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!