Kotlebovcov v Londýne čakali agresívni Rómovia a policajný vrtuľník: "Ja mu prije*em!" (Video) - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Kotlebovcov v Londýne čakali agresívni Rómovia a policajný vrtuľník: “Ja mu prije*em!” (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ľudová strana Naše Slovensko bola pozvaná v rámci predvolebných mítingov aj do hlavného mesta Anglicka, kde mali diskutovať so Slovákmi žijúcimi v tejto krajine. Od začiatku bola celá akcia napadnutá Rómami žijúcimi v Anglicku, ktorí pod tvrdými vyhrážkami organizovali protest proti predstaviteľom ĽSNS (písali sme o tom tu).

Kotlebovcov nakoniec Rómovia naozaj počkali a protestovali za hlasného “Fašisti! Fašisti!” spolu s aktivistami z LGBTI komunity, ktorí prišli aj hrdo s dúhovou vlajkou spolu s Rómami ukázať svoj nesúhlas s politikou ĽSNS. V jednom z video záznamov z akcie je dokonca počuť, ako jeden z Rómov hovorí o tom, že pokojne fyzicky napadne podporovateľov ĽSNS.

“Nesmiete začať fight! Môžete vykrikovať, ale nerob more ja som sa bála!” kričí neznáma žena, ktorá protestuje proti ĽSNS. Na to jej odpovedá jeden z protestujúcich Rómov: “Ja mu prijebem more! Jak ma najebe!”.

Rómovia sa ešte pred akciou vyhrážala účastníkom ĽSNS aj fyzickou likvidáciou na sociálnych sieťach, kde otvorene hovorili o tom, že ak prídu “zabijú ich”.

Milan Uhrík, ktorý na tejto akcii rečnil sa vyjadril na sociálnej sieti, že akcia prebehla veľmi dobre až na pár nedostatkov, akými boli agresívni Rómovia či policajný vrtuľník.

“Dnešný akčný míting so Slovákmi v Londýne v skratke: policajná razia u organizátora, banda protestujúcich osadníkov dosťahovaných z východného Slovenska, policajný vrtuľník nad Londýnom, britskí tajní v pätách… 🙂 Ale nakoniec sme všetky prekážky prekonali a zorganizovali perfektnú kultivovanú diskusiu so slušnými ľuďmi 😉 Nádame sa! Slováci sú naj!” napísal Uhrík.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *