Kotlebovci v noci obsadili rečnícky pult, aby donútili vrátiť sa Matoviča do parlamentu. Podarilo sa - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kotlebovci v noci obsadili rečnícky pult, aby donútili vrátiť sa Matoviča do parlamentu. Podarilo sa

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V parlamente od štvrtku pre kauzu diplomovej práce odvolávajú premiéra Igora Matoviča.

Matovič si však počas jeho odvolávania odskočil do Trnavy do jeho nového domu. Portál Topky.sk o tom informovali vo štvrtok 20:24.

Kotlebovci sa preto rozhodli, že budú blokovať rečnícky pult a tým aj schôdzu, až kým sa Matovič nevráti naspäť do práce.

Poslanci ĽSNS Milan Mazurek a Miroslav Suja sa rozhodli obsadiť rečnícky pult, kde sa práve chystal postaviť a hovoriť poslanec OĽaNO Michal Šipoš. Tvrdia, že neodídu, kým sa do parlamentu nevráti premiér Matovič.

„Kým nepríde pán premiér, budeme tu stáť. Keď príde, môžeme pokračovať,“ tvrdí Mazurek. Podpredseda parlamentu Gábor Grendel ich niekoľkokrát vyzval, aby odišli. „Pán premiér je na ceste, kolegovia. Nenapínajte svaly a pustite pána Šipoša, nie sme vo fitku,“ apeloval Grendel. Kotlebovci ho neposlúchli, a tak vyhlásil prestávku až do 23:15.

Neskôr na to prišiel už asi oddýchnutý aj samotný premiér Matovič na čo ho skritizoval poslanec Erik Tomáš, ktorý bránil Kotlebovcov.

„Kolegovia z ĽSNS ukázali, ako vyzerala jeho politika za jeho čias. Som prekvapený, že vôbec prišiel, pretože arogancia, ktorú predvádza, je taká typická pre neho,“ vyhlásil Tomáš na margo Matoviča.

„Premiér Matovič si z poslancov spravil rohožky. Koalícia schválila rokovanie nonstop a on si išiel spať do Trnavy. Tak na neho čakáme.“ napísal na sociálnej sieti predseda ĽSNS Marian Kotleba.

Pomôžte nám spolu poraziť neoliberalizmus!

Liberálna politika sa šíri celým svetom a ovláda všetky médiá hlavného prúdu. Šíriť informácie, ktoré nevyhovujú tomuto trendu je dnes veľmi ťažké, ale my sa snažíme zo všetkých síl! Potrebujeme však aj vašu pomoc! Vieme, že je ťažké v dnešnej nie ľahkej dobe od niekoho pýtať finančnú podporu, no ak sa nájde niekoľko tisíc ľudí, ktorí nás čítate a podporíte nás akoukoľvek sumou, dokážeme spoločne konkurovať ostatným médiám! Buďte našou podporou, vytvorme komunitu a spoločne informujme o tom, čo je dnes zakázané, len preto, že je to normálne! Ďakujeme vám! Kliknite sem a podporte nás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *