Slovensko

Kotlebovci spúšťajú hliadkovanie v obciach, kde môžu byť stratení migranti zo Sýrie

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Posledný novembrový deň informovala polícia o migrantoch, ktorí na Slovensko prišli v tureckom kamióne. Polícia zadržala 31 utečencov zo Sýrie, ktorí tvrdili, že ich bolo dokopy 42. Ostatných jedenásť migrantov sa má skrývať v lesoch pri Hornej Štubni.

Polícia však stále ďalších migrantov nenašla, no tvrdí aj to, že stále nemá hodnoverne dokázanú prvotnú informáciu o tom, že migrantov bolo v kamióne 42.

Starosta obce Turček, kde sa môžu migranti nachádzať vyzval obyvateľov cez rozhlas a sociálne siete, aby sa doma zamkli a neotvárali cudzím ľuďom.

Kotlebovci sú známi svojimi hliadkami, kedy v roku 2015 začali hliadkovať vo vlakoch, kedy osadník napadol študentku. Aj tentokrát sa pustili do hliadkovania a to v miestach, kde sa môžu utečenci nachádzať. Má ísť o obce Horná Štubňa, Sklené a Turček.