Slovensko

Kotlebovci sa nenajedia! Cirkev ich pozvala na omšu, ale ako jediných nie na pohostenie!

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

V uplynulých dňoch prišla poslancom NR SR pozvánka, v ktorej ich Konferencia biskupov Slovenska pozýva na svätú omšu, ktorá sa konala v Katedrále sv. Martina v Bratislave, pri príležitosti pripomenutia si dňa, kedy bol vyhlásený za blahoslaveného posledný uhorský kráľ a rakúsky cisár Karol I.

Podľa našich informácií pozvánku dostali aj poslanci Ľudovej strany Naše Slovensko. Pekné gesto kresťanskej lásky prejavila KBS tým, že nerobila rozdiely, nesúdila poslancov ĽSNS a aj napriek vrhnutému mediálnemu embargu na túto stranu prelomila hranicu ignorácie a pozvala ich. Súčasťou pozvánky bolo tiež pozvanie na pohostenie po svätej omši.

Láska k blížnemu však zrejme nie je taká bezhraničná, ako by sme sa nazdávali z kázania niektorých cirkevných predstaviteľov. Poslancom ĽSNS, ktorí potvrdili účasť, vzápätí prišiel mail, aby vzali na vedomie, že pohostenia po omši sa práve oni zúčastniť nemôžu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *