Kotlebovci pôjdu do volieb sami, ale ponúkajú ostatným národným stranám miesta na kandidátke - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kotlebovci pôjdu do volieb sami, ale ponúkajú ostatným národným stranám miesta na kandidátke

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Minulý piatok sa na Devíne stretli predstavitelia slovenských národných a kresťanských strán, kde sa za jedným stolom mali dohodnúť o spolupráci pri najbližších parlamentných voľbách. Portál Hlavné Správy urobil rozhovor so zástupcom ĽSNS Martinom Beluským.

Ľudová strana Naše Slovensko sa nebude spájať so žiadnou inou stranou, ale sú ochotní ponúknuť spoluprácu a miesta na kandidátke pre národných kandidátov.

Poslanec Martin Beluský očakával zo stretnutia kompromis od ostatných strán, ktorým musí byť jasné, akú silnú pozíciu má dnes ĽSNS.

„Myslel som si, že to bude skôr hľadanie spoločnej cesty všetkých tých politických strán, s tým, že si všetci uvedomujú, že naša strana je momentálne na tom najlepšie, máme najsilnejšiu pozíciu, najvyššie preferencie, tak som očakával, že tie strany sa skôr budú snažiť nájsť voči nám nejaký kompromis, aj od nás vyžadovať nejaký kompromis, aby sme v niečom možno ustúpili, možno zmenili meno a podobne, aby potom kandidovali za nás.“ odpovedá portálu Hlavné Správy Beluský.

Kotlebovcom by prospelo, ak by sa do parlamentu dostal subjekt, ktorý by s nimi spolupracoval a hájil by podobné hodnoty, no voliči tohto subjektu by ĽSNS nevolili, napríklad kvôli posledným prezidentským voľbám alebo kvôli tomu, že sa im zdajú Kotlebovci príliš radikálni.

„Áno, ak by to nebola naša priama konkurencia, že by sme nelovili v rovnakom rybníku. Ak by ľudia, ktorí nás z nejakého dôvodu nevolia, napríklad že sme ich sklamali v tých prezidentských voľbách, čo nám aj dnes vyčítali, alebo z nejakého iného dôvodu, že sme možno pre nich príliš radikálni, ak by títo voliči volili iný politický subjekt, ktorý by sa dostal do parlamentu, tak pre nás to bude jedine dobre.“ dodal Beluský.

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *