Slovensko

Kotlebovci odmietajú podporu pre umelcov v čase pandémie: Venujme sa robotníkom, čašníkom,…

Národný spevák a hovorca ĽS Naše Slovensko Ondrej Ďurica zareagoval na ministerku kultúry, ktorá plánuje podporiť umelcov, ktorí kvôli epidémii koronavírusu prichádzajú o zisky.

Nová ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO) sa v nedeľu vyjadrila, že jednou z jej priorít ako ministerky, bude podpora umelcov, ktorí prichádzajú kvôli epidémii koronavírusu o zisky. Reagovala tak na výzvu Slovenskej filmovj a televíznej akadémiej.

„Výzvu filmárov evidujem. Zabezpečenie núdzovej podpory pre kultúru bude jednou z prvých vecí, ktorými sa budem nielen ja, ale aj moji kolegovia vo vláde zaoberať,“ uviedla.

Na tieto slová zareagoval aj novozvolený poslanec, spevák a hovorca ĽS Naše Slovensko Ondrej Ďurica. Prostredníctvom videa ministerke odkázal, že on ako umelec tieto snahy odmieta. Pomoc vlády by sa podľa neho mala zamerať na iných, ktorí pomoc potrebujú a častokrát pracujú za minimálne mzdy.

„Ako umelec teda jednoznačne odmietam snahu novej ministerky kultúry o akési odškodnenie umelcov, pretože vzhľadom na mimoriadnu situáciu nemôžu natáčať a prichádzajú tak o obrovské, veľakrát desaťtisícové honoráre.

Kde sú ale ostatní občania Slovenskej republiky? Kde sú robotníci, živnostníci, kuchári, čašníci, upratovačky a sekretárky?

Títo ľudia pracujú častokrát za minimálnu mzdu a dnes nechodia do práce a nedostávajú výplatu. Týmto ľuďom sa treba venovať, a nie umelcom, ktorí sú zvyknutí na svoj bohémsky život za svoje tučné honoráre,“ hovorí Ďurica vo videu.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú prijmi z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Číslo účtu: SK2811000000008017035353

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *