Politika

Kotlebovci odmietajú podporu pre umelcov v čase pandémie: Venujme sa robotníkom, čašníkom,…

Národný spevák a hovorca ĽS Naše Slovensko Ondrej Ďurica zareagoval na ministerku kultúry, ktorá plánuje podporiť umelcov, ktorí kvôli epidémii koronavírusu prichádzajú o zisky.

Nová ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO) sa v nedeľu vyjadrila, že jednou z jej priorít ako ministerky, bude podpora umelcov, ktorí prichádzajú kvôli epidémii koronavírusu o zisky. Reagovala tak na výzvu Slovenskej filmovj a televíznej akadémiej.

„Výzvu filmárov evidujem. Zabezpečenie núdzovej podpory pre kultúru bude jednou z prvých vecí, ktorými sa budem nielen ja, ale aj moji kolegovia vo vláde zaoberať,“ uviedla.

Na tieto slová zareagoval aj novozvolený poslanec, spevák a hovorca ĽS Naše Slovensko Ondrej Ďurica. Prostredníctvom videa ministerke odkázal, že on ako umelec tieto snahy odmieta. Pomoc vlády by sa podľa neho mala zamerať na iných, ktorí pomoc potrebujú a častokrát pracujú za minimálne mzdy.

„Ako umelec teda jednoznačne odmietam snahu novej ministerky kultúry o akési odškodnenie umelcov, pretože vzhľadom na mimoriadnu situáciu nemôžu natáčať a prichádzajú tak o obrovské, veľakrát desaťtisícové honoráre.

Kde sú ale ostatní občania Slovenskej republiky? Kde sú robotníci, živnostníci, kuchári, čašníci, upratovačky a sekretárky?

Títo ľudia pracujú častokrát za minimálnu mzdu a dnes nechodia do práce a nedostávajú výplatu. Týmto ľuďom sa treba venovať, a nie umelcom, ktorí sú zvyknutí na svoj bohémsky život za svoje tučné honoráre,“ hovorí Ďurica vo videu.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú prijmi z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Číslo účtu: SK2811000000008017035353

11 Replies to “Kotlebovci odmietajú podporu pre umelcov v čase pandémie: Venujme sa robotníkom, čašníkom,…

    1. Tak Veru pravda je to nechápal som keď na volebnej mapke v TV bolo cele Slovensko Matovicove farby Dokonca aj Kysucania a Orava na ktorých všetci zvysoka SERU

  1. Veľmi dobre to povedal!!! Ľudia by mali začať teraz premýšľať, čo to vlastne postvárali, keď volili toho šaša Mat_oviča!!! Teraz ešte len zažijú poriadny cirkus!!! Ale dobre im tak!!! Každému čo jeho je!!! Mysleniu zdar!!!

  2. Hercov s niekoľko tisic eurovými zárobkami mesačne , ktorí sú zvyknutý na vysoký luxus idú podporovať?! Nech si vyskúšajú život obyčajného človeka!

  3. Podľa mňa by nemali dostať ani cent keď môžu zarobia si veľké honoráre stých teraz môžu žiť. A ako teraz JA som upratovačka vo fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej bystrici na oddeleni Aro a Jis pracujem za minimálnu mzdu 12 hodín máme jedno rúško aj to na podpis a musím poriadiť dve oddelenia keďže personálu je málo a nám kto dá dáke ODMENY keď robím za dve osoby NIKTO.

  4. Je to smutné že ich podporia. A mňa kto podporí som sama z dvomi deťmi a som živnostníka predavačka. Keď niečo nezaplatím hneď mi prijde upomienka. Nevyplatím nájom vysťahujú ma a co dám deťom jest to tiež nikoho nezaujíma. Hlavne ze podporíme KULTÚRU SLOVENSKA

  5. Som diabetik na inzulínu moja žena pracuje na poliklinike rozenveltova nemocnica ako upratovačka na ded oddelený pracuje 12 hodín zárobky 460 eú máme poplatky nájom elektrina a iné ja mám dvochodok 152 eú nestačí mi to ani na inzulínu a iné lieky máme 3deti skokov povinné kto nám pomôže

  6. Takže umelec, napríklad profesionálny tanečník v ľudovom súbore si nezaslúži pomoc? Takýmito výrokmi ľudí na Slovensku len delíte a rozosievate nenávisť. A to je také krátkozraké, primitívne, kotlebovské.

  7. Zabezpečenie núdzovej podpory pre umelcov je jednou z priorít, ktorej sa bude venovať nová ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO). Reagovala tak na výzvu osobností v audiovízii, ktoré sa na ňu obrátili s prosbou o pomoc pri snahe preklenúť likvidačné obdobie spôsobené šírením koronavírusu.- a comu sa ma ministerka kultury zaoberat asi tak????? samozrejme ze tym ale to neznemana ze nieco z toho prejde!!!!! este nie je nic schvalene… Takze zase nezavadzajte!!!!!

  8. Poziadat mohli,a či sa to uskutoční,čas ukaže, ale pravdupovediac ,umelci pracovali za iných podmienok , ako obycajný clovek ,určite nie za minimálnu mzdu,pre mňa bolo velmi zaražajuce, ked o túto pomoc za umelcov na Fb žiadal pan Milan Lasica, je to pán, ktorý je už v dôchodkovom veku, jeho príjmy za projekty v ktorých učinkoval ,urcite presahovali viacnásobne viac, ako je minimálna mzda, samozrejme ,už poberá dochodok,takže,neverím, že nemajú ostatní umelci úspory na preklenutie tejto ťažkej situácie,potom ,čo sociálne slabé rodiny a všetci ostatní ,ktorí prisli o prácu nie svojou vinou,je to na uvaženie….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *