Kotlebovci môžu získať výbor pre ľudské práva a národnostné menšiny - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kotlebovci môžu získať výbor pre ľudské práva a národnostné menšiny

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Smer má odovzdať výbor pre ľudské práva a národnostné menšiny práve Kotlebovcom. Smer, ktorému dnes vedenie výboru patrí, totiž diskutuje o odovzdaní tejto funkcie práve kotlebovcovm. Impulzom na výmenu je odchod poslancov okolo Petra Pellegriniho zo Smeru, informujú aktuality.sk

Odchod Pellegriniho jedenástky oslabil počet poslancov Smeru a Kotlebovci ako druhá opozičná strana požiadali o prerozdelenie predseníckych funkcii v parlamentných výboroch.

Vzhľadom na oslabenie klubu Smeru sa preto kotlebovci s Ficovou stranou dohodli, že sa vzdá vedenia jedného výboru v prospech strany ĽSNS.

„Rešpektujeme zmenu pomerov medzi opozičnými stranami a sme pripravení hovoriť o výbore pre ľudské práva a národnostné menšiny,” odkázal hovorca Smeru Mažgút.

Jeho slová potvrdil aj poslanec ĽSNS a zároveň hovorca strany Ondrej Ďurica. Aktuálny stav týchto rokovaní interpretujú rozdielne. Smer hovorí, že je pripravený na debatu, podľa Ďuricu k dohode už došlo: „Zatiaľ môžem povedať len toľko, že so stranou Smer-SD sme sa dohodli tak, že našej strane pripadne post predsedu Výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny.”

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *