Politika

Kotlebovci môžu získať výbor pre ľudské práva a národnostné menšiny

Smer má odovzdať výbor pre ľudské práva a národnostné menšiny práve Kotlebovcom. Smer, ktorému dnes vedenie výboru patrí, totiž diskutuje o odovzdaní tejto funkcie práve kotlebovcovm. Impulzom na výmenu je odchod poslancov okolo Petra Pellegriniho zo Smeru, informujú aktuality.sk

Odchod Pellegriniho jedenástky oslabil počet poslancov Smeru a Kotlebovci ako druhá opozičná strana požiadali o prerozdelenie predseníckych funkcii v parlamentných výboroch.

Vzhľadom na oslabenie klubu Smeru sa preto kotlebovci s Ficovou stranou dohodli, že sa vzdá vedenia jedného výboru v prospech strany ĽSNS.

„Rešpektujeme zmenu pomerov medzi opozičnými stranami a sme pripravení hovoriť o výbore pre ľudské práva a národnostné menšiny,” odkázal hovorca Smeru Mažgút.

Jeho slová potvrdil aj poslanec ĽSNS a zároveň hovorca strany Ondrej Ďurica. Aktuálny stav týchto rokovaní interpretujú rozdielne. Smer hovorí, že je pripravený na debatu, podľa Ďuricu k dohode už došlo: „Zatiaľ môžem povedať len toľko, že so stranou Smer-SD sme sa dohodli tak, že našej strane pripadne post predsedu Výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny.”

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

One Reply to “Kotlebovci môžu získať výbor pre ľudské práva a národnostné menšiny”

  1. Prečo nie, ak strana Smer SD stratila pôvodnú silu čo mala po voľbách. Ale treba si najskôr počkať. Treba sa najskôr pozrieť na prerozdelenie počtov v parlamente. Pelle_grini a jeho družina isto nemajú nárok na nič, ak sú v parlamente ako nezávislí poslanci. Iba ak tak možno na vlastný poslanecký klub nezávislých poslancov. Ako to bolo už v minulosti. Počkáme si a uvidíme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *