Kotlebovci kritizovali peniaze Kolíkovej na LGBTI. Nazvali ich za to zasratými fašistami - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kotlebovci kritizovali peniaze Kolíkovej na LGBTI. Nazvali ich za to zasratými fašistami

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Počas odvolávania ministerky Kolíkovej v parlamente tento pondelok, bolo v Národnej rade naozaj horúco. Vášne rozdúchali Kotlebovci, konkrétne Rastislav Schlosár, ktorý sa dotkol témy LGBTI a jej obrovskej finančnej podpory od ministerky Kolíkovej.

„Poďme si to teraz rozobrať na drobné. 770 tis. eur ste schválili na dotácie pre mimovládne organizácie v roku 2021 vraj na podporu ľudských práv. Tak sa poďme pozrieť na tie projekty, na tie mimovládky a na tie ľudské práva, ktoré ste podporili. 25 tis. eur ste schválili pre projekt Teplá vlna, tzv. podcast o živote LGBT ľudí. Preložené do slovenčiny, pre rozprávanie a diskusiu o živote sexuálnych deviantov,” povedal Schlosár v parlamente. Tieto slová sa zrejme nepáčili jednému z poslancov strany Za Ľudí a primátorovi Nitry Marekovi Hattasovi, ktorý mal údajne Kotlebovca nazvať zasratým fašistom.

„Pán Schlosár dokončil faktické poznámky a pán Hattas naňho skríkol, tak, aby to nebolo počuť na mikrofóne,” rozviedol Beluský, píše portál EReport.sk. Portál oslovil aj samotného Hattasa, ktorý priznal, že ho označil za fašistu, vulgarizmus však nespomenul. „Označil som ho za fašistu, pretože jeho nenávistné reči voči menšinám sa už nedali počúvať,”