Slovensko

Kotlebovci chcú, aby bol Matovič potrestaný za vedomé likvidovanie slovenskej ekonomiky

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Povedal to poslanec ĽSNS Milan Mazurek na tlačovej konferencii. Kotlebovci si dali vypracovať právnu analýzu a podniknú všetky kroky k tomu, aby bol Igor Matovič potrestaný za jeho „vedomé likvidovanie slovenskej ekonomiky“.

„V NR SR sme dnes mali tlačovú konferenciu na tému Matovičových výstrelkov počas posledných dní. Zásadne totiž odmietame úplne nelogické a nedomyslené plošné testovanie občanov testami, ktoré na to vôbec nie sú vhodné, a taktiež aj uzatváranie ekonomiky, ktoré si z ničoho nič Igor Matovič zmyslel na dnešnej tlačovej konferencii.
Namiesto hlúpych, netransparentných a nelegálnych nákupov nepoužiteľných testov, mala vláda investovať 50 miliónov do nemocníc a predovšetkým infekčných oddelení, ktoré by tak dokázali pripraviť aj na väčšie množstvo pacientov s ťažším priebehom choroby. Hoci je percento nakazených s vážnymi prejavmi z celého počtu nakazených veľmi nízke, tak pri masovom rozšírení vírusu to môže byť aj pár stoviek, možno tisícov ľudí. S touto skutočnosťou sa dalo bez problémov rátať a pripraviť tak kapacity zdravotníckych zariadení na čo najhladší priebeh ochorenia.
Vláda celý čas neurobila nič a dnes nás strašia katastrofickými scenármi, ktoré sú iba výsledkom ich vlastnej neschopnosti. Zúfalo nepripravené nemocnice sú vyťažené už pri pár desiatkách pacientov a minister zdravotníctva ani len netuší, ako sme materiálne a personálne na tento stav pripravení.
Jedinou možnosťou zvládnutia situácie je naučiť sa s vírusom žiť. Neexistuje možnosť ako sa ho zbaviť a plošné testovanie či zatváranie ekonomiky sú bláznívé nápady, ktoré postupne privedú národ a štát úplne na kolená. Drvivá väčšina ľudí, ktorí prídu do kontaktu s vírusom nemá žiadne alebo len mizivé príznaky, preto celoplošné opatrenia jednoducho nedávajú zmysel.
Situácia si dnes vyžaduje, aby Igor Matovič odstúpil a prenechal svoje miesto príčetnému človeku, ktorý ľudí nebude neustále strašiť, klamať a vyvádzať z miery, ale presne informuje, aké kroky vláda podnikla pre zabezpečenie adekvátnej zdravotnej starostlivosti všetkých občanov.“ napísal Mazurek k videu.

Teraz sa hrá na slušného, ale takýto vulgárny a nebezpečný je v skutočnosti Matovič