Kotlebovci chceli, aby rodina na Slovensku bola zložená z matky a otca. Parlament to nepodporil - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kotlebovci chceli, aby rodina na Slovensku bola zložená z matky a otca. Parlament to nepodporil

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Strana Mariana Kotlebu v parlamente navrhla rôzne ústavné zmeny, ktoré jej však poslanci v Národnej rade neschválili. Chceli napríklad ústavne zakotviť ochranu tradičného modelu rodiny, v ktorej môžu vychovávať deti a mať rodičovské práva výlučne páry opačného pohlavia. Zároveň chceli zakotviť nemennosť pohlavia človeka, určeného pri jeho narodení.

Kotlebovcom sa nepáči, že liberálna skupiny po celom svete, ale aj v našej národnej rade presadzujú rôzne LGBTI názory, ktoré by mohli do budúcna dovoliť napríklad adopciu detí osobám rovnakého pohlavia.

Poslanec ĽSNS Marek Kotleba (brat Mariana Kotlebu) vo svojom video hovoril o tom, kto hlasoval za ich návrhy. Potešilo ho, že ich podporilo hnutie Sme Rodina. Prekvapený však ostal z hlasovanie strany Smer, ktorú podľa neho vnímajú ľudia, ako konzervatívnu stranu, no za boli len štyria ich poslanci.