Kotlebov primátor má smolu! Minister vnútra mu odkazuje, že štátna polícia na poriadok dohliadne! - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kotlebov primátor má smolu! Minister vnútra mu odkazuje, že štátna polícia na poriadok dohliadne!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ešte včera na sociálnej sieti uverejnil primátor mesta Rimavská Sobota Jozef Šimko status, že mestská polícia nebude na dušičky rozdávať pokuty ľuďom, ktorí prídu zapáliť sviečku svojim pozostalým.

Dnes tomuto primátorovi a poslancovi strany ĽSNS odkazuje minister vnútra Roman Mikulec, aby sa oboznámil s uznesením vlády. Odkazuje mu aj to, že ak sa o poriadok a dodržiavanie nariadení nepostará jeho mestská polícia, urobí to štátna, ktorá spadá pod ministerstvo vnútra.

„POZDRAVUJEM, PÁN ŠIMKO. Touto cestou by som chcel pozdraviť pána primátora Rimavskej Soboty Jozefa Šimka, ktorý je ukážkovým príkladom človeka, ktorého pomýlené nazeranie na svet je v dnešnej dobe veľkou hrozbou pre spoločnosť. O to viac ma mrzí, že Rimavská Sobota a jej obyvatelia majú za primátora niekoho, kto si dovolí verejne nerešpektovať uznesenie vlády Slovenskej republiky a ešte sa tým chváli na sociálnej sieti. Milý pán Šimko, odporúčam Vám, ešte raz a poriadne sa oboznámiť s uznesením vlády Slovenskej republiky č. 678 z 22. októbra 2020. Návšteva cintorínov – aj napriek tomu, že by sme si to všetci veľmi želali – vo výnimkách nie je. Robíme to preto, aby sme chránili presne tie najzraniteľnejšie skupiny obyvateľstva, ktoré tým, že si na dušičky pôjdu uctiť svojich zosnulých príbuzných, budú môcť doplatiť vlastným životom. Zákon platí pre všetkých rovnako, pre mestskú políciu, ktorá ma nariadenia kontrolovať a aj pre Vás. Ubezpečujem Vás, že ak nie mestská, tak štátna polícia na poriadok a dodržiavanie nariadení dohliadne.“ napísal Mikulec.