Kotleba vyzval odídencov, aby sa vzdali mandátov. V minulosti takéto názory zastávali

Šéf ĽSNS Marian Kotleba bol hosťom diskusnej relácie na TA3, kde vyzval odídencov okolo Uhríka, aby sa vzdali svojich poslaneckých mandátov, keďže aj oni sami podpísali čestné vyhlásenie, v ktorom sa zaviazali, že ak opustia poslanecký klub strany, vzdajú sa svojich mandátov.

Podľa Kotlebu môže byť jeden z dôvodov odchod Milana Uhríka aj to, že ako šéf strany presadzoval, aby nikto nebol dvakrát po sebe europoslancom.

Predseda Kotlebovcov pripomenul, že v roku 2017 prekladali do parlamentu návrh zákona, ktorým by sa museli tí zákonodarcovia, ktorí opustia svoj klub, vzdať mandátu poslanca Národnej rady. Hlasovali za to aj dnes už odídenci Uhrík a Mazurek, povedal Kotleba, ktorý ich zároveň vyzval, aby sa zachovali ako chlapi a odišli z parlamentu.

Kotleba označil odídencov Suju a Ďuricu za kamarátov, no s Uhríkom mal skôr kolegiálny vzťah. Europoslanec Uhrík si v ĽSNS urobil podľa Kotlebu raketovú kariéru. „Ja som sa nikdy netajil tým, že u nás nikto nebude dvakrát europoslancom. Možno trošku aj na tom niečo bude,“ povedal Kotleba s tým, že spoluprácu s prípadnou novou Uhríkovou stranou nevylúčil.

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353