Kotleba vyzval odídencov, aby sa vzdali mandátov. V minulosti takéto názory zastávali

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Šéf ĽSNS Marian Kotleba bol hosťom diskusnej relácie na TA3, kde vyzval odídencov okolo Uhríka, aby sa vzdali svojich poslaneckých mandátov, keďže aj oni sami podpísali čestné vyhlásenie, v ktorom sa zaviazali, že ak opustia poslanecký klub strany, vzdajú sa svojich mandátov.

Podľa Kotlebu môže byť jeden z dôvodov odchod Milana Uhríka aj to, že ako šéf strany presadzoval, aby nikto nebol dvakrát po sebe europoslancom.

Predseda Kotlebovcov pripomenul, že v roku 2017 prekladali do parlamentu návrh zákona, ktorým by sa museli tí zákonodarcovia, ktorí opustia svoj klub, vzdať mandátu poslanca Národnej rady. Hlasovali za to aj dnes už odídenci Uhrík a Mazurek, povedal Kotleba, ktorý ich zároveň vyzval, aby sa zachovali ako chlapi a odišli z parlamentu.

Kotleba označil odídencov Suju a Ďuricu za kamarátov, no s Uhríkom mal skôr kolegiálny vzťah. Europoslanec Uhrík si v ĽSNS urobil podľa Kotlebu raketovú kariéru. „Ja som sa nikdy netajil tým, že u nás nikto nebude dvakrát europoslancom. Možno trošku aj na tom niečo bude,“ povedal Kotleba s tým, že spoluprácu s prípadnou novou Uhríkovou stranou nevylúčil.