Slovensko

Kotleba vytiahol nález Ústavného súdu: Obmedzovať práva a slobody nemôže žiadna vyhláška, len zákon!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Šéf ĽSNS Marian Kotleba uverejnil na sociálnej sieti video, v ktorom kritizuje covidautomat a tvrdí, že vyhlášky nemôžu obmedzovať základný práva a slobody občanov.

Podľa Kotlebu sa médiá a vláda snažia cielenou kampaňou strachu donútiť ľudí zlomiť na očkovanie. Covid automat šéf ĽSNS opisuje ako prostriedok, ktorý má ľudí naučiť počúvať systémy či stroje, ktoré im budú určovať, čo majú robiť „Na likvidáciu celého Slovenska si vláda vymyslela veľmi prešpekulovaný nástroj takzvaný Covidautomat. Úplnú hlúposť, ktorá nemá žiadnu legislatívnu právomoc, ktorá nemá žiadne legislatívne ukotvenie. Je to len barlička, ktorá sleduje, zase dva ciele. Prvý cieľ je ten, aby si ľudia postupne, ale isto zvykli na to, že ich život bude ovládať nejaký automat, nejaký počítač, nejaký software a aby jednoducho sa s tým naučili žiť.“

Kotleba tvrdí, že celé „zafarbovanie“ Slovenska je tu len na to, aby ľudí donútili sa dať zaočkovať s tým, že očkovanie je sloboda „aj keď vidíme, že absolútne, to tak nie je“.

Kotleba ďakuje všetkým majiteľom prevádzok, ktorí aj keď sú v čiernej farbe, svoje podniky nezatvorili

„Títo ľudia sú svetielkom nádeje pre všetkých ostatných na Slovensku“ vyhlásil Kotleba a spomenul majitelia fitness centra v Topolčanoch či podnikateľov v Humennom, ktorí svoje prevádzky nazatvorili. Vo videu Marian Kotleba hovorí o náleze Ústavného súdu Slovenskej republiky z 6.októbra 1994, ktorý hovorí o tom, že „všetko čo sa tu deje s tým covid automatom, je protizákonné, pretože je to prvom rade protiústavné“.

Ďalej Kotleba cituje z tohto nálezu Ústavného súdu, kde sa uvádza, že ľudské práva a slobody, nemôžu byť obmedzené akoukoľvek vyhláškou, ale môžu byť obmedzované vždy len na základe zákona.

One Reply to “Kotleba vytiahol nález Ústavného súdu: Obmedzovať práva a slobody nemôže žiadna vyhláška, len zákon!”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *