Slovensko

Kotleba vracia úder Naďovi: Táto vláda poškodila dobré meno armády!

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Šéf ĽSNS Marian Kotleba a neskôr poslanec Milan Mazurek otvorili tému projektu MOVIR, ktorý má podľa nich byť akými si elektronickým väzením na sledovanie pohybu neočkovaných či nakazených. Minister obrany Jaroslav Naď však tvrdí, že ide o poplašné správy a poddáva na oboch trestné oznámenie.

Celý projekt vzniká ako spolupráca vlády s košickou Technickou univerzitou. „Cieľom projektu je vytvorenie a otestovanie mobilného monitorovacieho systému určeného na ochranu izolovaných skupín obyvateľstva pred šírením vírusových ochorení alebo opačne na ochranu obyvateľstva pred izolovanou skupinou identifikovanou ako zdroj rizika, vrátane návrhu, vývoja a overenia modelov správania sa jednotlivcov a entít,“ píše sa na stránke projektu.

Podľa Mariana Kotlebu a jeho slov ide o elektronické väzenie. „Vo vojenskom uzavretom priestore Lešť sa chystá vývoj elektrického väzenia pre skupinu ľudí, ktorá do toho väzenia bude úplne jasne uvrhnutá, lebo sa bude odmietať podriadiť covid opatreniam,“ povedal.

Podobne sa k projektu vyjadril aj Kotlebov odchovanec Milan Mazurek, čo poriadne naštvalo ministra Naďa a ten poddáva trestné oznámenie.

Kotleba odpovedá Naďovi a použil k tomu slovenské príslovie „trafená hus zagágala“. Kotlebovi nevadí, že na neho poddáva trestné oznámenie a odkazuje mu, že dobré meno slovenskej armády pošpinila práve táto vláda, keď museli vojaci šikanovať obyvateľov počas lockdownov.

„Estrogénový minister obrany SR dostal jeden zo svojich záchvatov a ide na mňa podať trestné oznámenie, pretože som zverejnil informácie o chorom a totalitnom projekte MOVIR, na ktorom pracuje Technická univerzita v Košiciach. Som nesmierne rád, že Naď nevie udržať svoje dámske hormóny na uzde a vďaka jeho počinu sa o tomto odpornom projekte môže dozvedieť celé Slovensko. Ľudia si zaslúžia vedieť pravdu.“ svoju odpoveď dostal Naď aj od Milana Mazureka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *