Slovensko

Kotleba: Vláda s neobmedzenými zdrojmi nevie dodať nemocniciam Ivermektín? Nechcú liečiť ľudí?

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Šéf ĽSNS Marian Kotleba uverejnil video, v ktorom hovorí, že sa k nemu dostal „zúfalý email“ z nemocnice v Brezne, kde majú žiadať ministerstvo zdravotníctva, aby im bolo pridelených sto balení po 100 tabliet lieku Ivermektín.

Samotná nemocnica v Brezne uvádza aj na ich webových stránkach, vo svojom článku, ktorý napísala MUDr. Zuzana Kónyová, ktorá je klinický mikrobiológ postupy, kde sa lieči týmto liekom Ivermektín.

Breznianska nemocnica mala podľa Kotlebu dostať odpoveď, že môžu dostať iba 5 balení, namiesto 100, ktoré žiadali, pretože na Slovensko má byť dovezených len 3 200 balení. Kotleba nechápe a pýta sa, ako je možné, že on ako predseda opozičnej strany dokáže zohnať 69 balení tohto lieku a štát, ktorý má prostriedky nie je schopný zabezpečiť viac.

„Ja preto nechápem, že, keď ako predstaviteľ opozičnej strany dokážem za tri dni zohnať 69 balení tohto účinného lieku. Ako vláda, ktorá má neobmedzené zdroje, nevie tento liek zohnať pre nemocnice, ktoré si ho pýtajú. Buď ide o zámer vlády neliečiť ľudí. Iba ich dookola testovať a nechať ich v ťažkých stavoch umierať v nemocniciach. Alebo ide o prejav totálnej neschopnosti Matoviča a Krajčího…“ hovorí Kotleba.

Ivermektín je veľmi diskutovanou témou a kým ho niektorí zastávajú, nájdi sa aj takí, ktorí tvrdia, že tento liek nelieči

Ivermektin sa používaj aj na Slovensku a podáva sa pacientom, aby im pomohol zmierniť príznaky ešte predtým, ako pacienta vezmú do nemocnice. Lieči ním napríklad aj bratislavská lekárka, ktorá tvrdí, že vyliečila 80 pacientov (článok tu).

Podľa novej štúdie, ktorú publikovali v časopise Jamanetwork sa však ukazuje, že ivermektín nie je dostatočne účinný proti ochoreniu Covid 19. Štúdiu robili na 400 pacientoch s Covidom „Pri prvých príznakoch bralo doma 200 pacientov 5-dňovú liečbu ivermektínom a 200 bralo 5 dní placebo – samozrejme, lekári ani pacienti nevedia, či berú liek alebo placebo,“ píše Neumann.

Vo výsledku podľa výskumného pracovníka Lukáša Neumanna nebol medzi placebom a ivermektínom žiadny merateľný rozdiel. „164 pacientov s ivermektínom vs. 156 pacientov s placebom sa do troch týždňov uzdravilo,“ interpretuje vedec výsledky s tým, že 4 pacienti liečení ivermektínom a 6 placebom následne potrebovali hospitalizáciu. „Čo je skoro isté, je, že ivermektín nie je žiadny zázračný liek, pretože taký liek by skoro určite vykazoval oveľa väčšiu úspešnosť,“

Bratislavská lekárka však tvrdí, že Ivermektín lieči veľmi dobre

„Nemám pacienta, ktorý by sa po podaní ivermektínu nezlepšil. Každý z nich mi povedal, že akonáhle užil prvé dve tri dávky, už sa cítil oveľa lepšie. Jeden pacient, ktorý dostal ivermektín, je po smrti, ale ten mal veľmi ťažké koexistujúce choroby. Takže nezomrel na covid, ale s covidom. Stav ostatných pacientov sa výrazne zlepšil. Ani jeden z pacientov, ktorí sa liečili u mňa, sa nedostal do nemocnice. To je veľmi dobrý výsledok, a to tu boli aj pacienti v ťažkom stave.“ tvrdí lekárka Janeková