Kotleba: Vláda podporuje za peniaze ľudí štátny prevrat v Bielorusku, ale pre Slovákov peniaze nie sú

Marian Kotleba v parlamente tvrdil, že vláda dáva peniaze na podporu štátneho prevratu v Bielorusku a posiela vojakov na zahraničné misie, ale pre reálnu pomoc ľuďom na Slovensku peniaze nie sú.

Pravdou je, že vláda vytvorí fond na podporu bieloruskej občianskej spoločnosti v nadväznosti na neslobodné, nedemokratické a zmanipulované prezidentské voľby.

Peniaze pomôžu aj protestujúcim v Bielorusku, ktorí protestujú proti prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi. Podpora bude realizovaná prostredníctvom nástrojov rozvojovej spolupráce SR. O konkrétnych formách podpory a jej príjemcoch bude rozhodnuté v nadväznosti na vývoj situácie v Bielorusku a v úzkej spolupráci s mimovládnymi organizáciami a ďalšími subjektmi.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353