Politika

Kotleba upozornil na migrantov, ktorí môžu šíriť vírus. Podali na neho trestné oznámenie

Marian Kotleba vo svojom videu hovoril o nezodpovednej politike EÚ, vďaka ktorej do Európy prúdia státisíce migrantov z Blízkeho východu a Afriky, ktorí nie sú nijak lekársky kontrolovaní. Po niekoľkých hodinách od zverejnenia videa 12.3.2020 uzavrela aj vláda Slovenska svoje hranice a nasledovali aj ostatné štáty EÚ.

Za toto video na neho podáva Inštitút ľudských práv trestné oznámenie.

Inštitút ľudských práv podal na Kotlebu trestné oznámenie za spájanie utečencov s šírením koronavírusu v jednom z jeho videí.

„Inštitút ľudských práv dnes podala na Generálnej prokuratúre trestné oznámenie na poslanca NR SR Mariána Kotlebu za šírenie poplašnej správy, podnecovaniu k neplneniu povinnosti a podnecovanie národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti za krízovej situácie,“ informuje mimovládna organizácia .

Kotleba však nie je jediný, kto upozorňuje na nebezpečné otvorené hranice. Viktor Orbán úplne uzatvoril južné hranice Maďarska pre prevenciu pred migrantmi, ktorí môžu byť nakazení vírusom a môžu tak ešte zhoršiť situáciu v Európe.

Aj v Grécku na ostrove Lesbos, kde v úplne preplnenom tábore Moria žije 27 tisíc migrantov čakajúcich na príležitosť preniknúť cez hranice Grécka, sa objavil koronavírus. Napätie na mieste rastie, odborníci vyhlasujú, že neexistuje žiadna možnosť prípadnú epidémiu v tábore zastaviť a Gréci sa teraz o to viac boja migračnej vlny.

7 Replies to “Kotleba upozornil na migrantov, ktorí môžu šíriť vírus. Podali na neho trestné oznámenie

  1. Je zaujimave,ze „Institut ludskych prav“ a jeho sef,nebojuje tak vehementne za nase prava,ktore su neraz evidentne potlacane roznymi mensinami,ktore sa snazia roznymi vymyslami a neopodstatnenymi zalobami a udaniami, potlacat ludske prava majoritneho obyvatelstva,ktore nam patria podla Ustavy SR.

  2. Pan Kotleba má pravdu.Jak je možné ,že různé příživnické neziskovky si můžou dělat co chtějí a napadat člověka ,který paradoxně se snaží ochránit i je?

  3. A čo my nemáme práva? Nemáme svoju suverenitu? Ako sa máme inak chrániť? Tak my do cudziny cestovať nemôžme aby sme domov nedoniesli nejaku pliagu a cudzincov sem púšťať máme?

  4. Chcem poukázať na trestno právne konanie na inštitút ľudských práv. Bezohľadne a bez hanby ide proti občanom suverénneho státu. Ide obhajovať utečencov, v uvodzovkách. To je zle a špatné. V prvom rade je ochrana suverénneho státu a obyvateľov a až potom cudzieho návštevnika, možno aj nevhodného na asimiláciu.

  5. you’re in reality a just right webmaster. The web site loading speed is amazing. It kind of feels that you are doing any unique trick. Also, The contents are masterwork. you have done a magnificent activity on this topic!|

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *