Slovensko

Kotleba upozornil na migrantov, ktorí môžu šíriť vírus. Podali na neho trestné oznámenie

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Marian Kotleba vo svojom videu hovoril o nezodpovednej politike EÚ, vďaka ktorej do Európy prúdia státisíce migrantov z Blízkeho východu a Afriky, ktorí nie sú nijak lekársky kontrolovaní. Po niekoľkých hodinách od zverejnenia videa 12.3.2020 uzavrela aj vláda Slovenska svoje hranice a nasledovali aj ostatné štáty EÚ.

Za toto video na neho podáva Inštitút ľudských práv trestné oznámenie.

Inštitút ľudských práv podal na Kotlebu trestné oznámenie za spájanie utečencov s šírením koronavírusu v jednom z jeho videí.

„Inštitút ľudských práv dnes podala na Generálnej prokuratúre trestné oznámenie na poslanca NR SR Mariána Kotlebu za šírenie poplašnej správy, podnecovaniu k neplneniu povinnosti a podnecovanie národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti za krízovej situácie,“ informuje mimovládna organizácia .

Kotleba však nie je jediný, kto upozorňuje na nebezpečné otvorené hranice. Viktor Orbán úplne uzatvoril južné hranice Maďarska pre prevenciu pred migrantmi, ktorí môžu byť nakazení vírusom a môžu tak ešte zhoršiť situáciu v Európe.

Aj v Grécku na ostrove Lesbos, kde v úplne preplnenom tábore Moria žije 27 tisíc migrantov čakajúcich na príležitosť preniknúť cez hranice Grécka, sa objavil koronavírus. Napätie na mieste rastie, odborníci vyhlasujú, že neexistuje žiadna možnosť prípadnú epidémiu v tábore zastaviť a Gréci sa teraz o to viac boja migračnej vlny.

Pomôžte nám prosím viac zdieľať náš portál medzi priateľmi. Veľmi nám to pomôže. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *