Kotleba tvrdí, že po návšteve pápeža vláda chystá lockdown a očkovanie detí - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kotleba tvrdí, že po návšteve pápeža vláda chystá lockdown a očkovanie detí

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Šéf ĽSNS Marian Kotleba kritizuje očkovanie detí od piatich rokov, ktoré ešte neodporučila ani Európska lieková agentúra a aj česky profesor Prymula označil toto očkovanie za experiment. Očkovanie detí od piatich rokov je dobrovoľné a má byť až po konzultácii s pediatrom.

Kotleba tvrdí, že za takéto očkovanie malých detí by sa nemusel hanbiť ani nacistický lekár Josef Mengele, ktorý v koncentračných táboroch robil experimenty na väzňoch.

Podľa Kotlebu začnú tlaky na nezaočkovaných po návšteve pápeža a myslí si, že sa spustí lockdown. Premiér Eduard Heger nevyvrátil možnosť núdzového stavu. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský v rozhovore pre Postoj povedal, že na jeseň pri najhoršej možnej situácii nejaká forma lockdownu bude, ale len pre nezaočkovaných “Pri najhoršej možnej situácii nejaká forma lockdownu asi bude musieť byť, ale nebude sa týkať očkovaných, tí nie sú nebezpeční pre spoločnosť.”