Slovensko

Kotleba šiel na hranice riešiť ťažkú situáciu pre Slovákov žijúcich v pohraničí

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Predseda ĽS Naše Slovensko dnes navštívil jeden z najväčších slovenských hraničných priechodov i riaditeľa hraničnej polície, aby sa osobne presvedčil, aká je situácia s púšťaním detí cez hranice. Kotleba o tom informoval na tlačovej konferencii pred NR SR.

Marian Kotleba dnes po množiacich sa podnetoch od občanov z pohraničia navštívil hraničný priechod Čunovo – Rajka, aby sa presvedčil o problémoch s prechodom detí cez slovenské hranice. Tie majú byť aj napriek tomu, že sa jedná o deti občanov Slovenskej republiky.

Problematickým má byť systém, ktorý vychádza z opatrení hlavného hygienika a nemyslelo sa pri ňom na niektoré prípady, ako sú napr. prípady detí v striedavej starostlivosti.

„Maloleté deti, ktoré prichádzajú na štátnu hranicu z cudziny v sprievode jedného z rodičov, musia byť podľa opatrenia hygienika […] vnímané ako deti bez sprievodu, aby následne tieto deti mohli byť odovzdané druhému rodičovi, ktorý čaká za štátnou hranicou, ale po odovzdaní tohto maloletého dieťaťa druhému rodičovi musia tieto deti aj s týmto rodičom  podstúpiť 14-dňovú domácu karanténu,“ popísal Kotleba problém na tlačovej konferencii.

Kotleba po návšteve hraníc navštívil aj riaditeľstvo Úradu hraničnej a cudzineckej polície, kde sa stretol so zastupujúcim riaditeľom UHCP PPZ Robertom Guckým. Zástupcovia UHCP PPZ mali potvrdiť, že na niektoré prípady opatrenia skutočne chýbajú.

Na tlačovej konferencii Kotleba následne avizoval, že sa bude snažiť zvolať mimoriadny brannobezpečnostný výbor, kde by chcel presadiť ďalšie výnimky v opatreniach hlavného hygienika.

Aktualizované: Marian Kotleba adresoval predsedovi Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť žiadosť o zvolanie výboru do 24 hodín. Žiadosť podpísala tretina poslancov výboru, takže predseda výboru povinný takúto schôdzu výboru zvolať.

Medzi výnimky chce Kotleba presadiť výnimku pre deti prekračujúce štátnu hranicu SR v sprievode aspoň jedného zo svojich rodičov alebo v sprievode zákonného zástupcu, a taktiež jednorazovú výnimku pre občanov SR nad 65 rokov, ktorí sa vracajú zo zahraničia.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *