Kotleba si vie predstaviť spoluprácu s Uhríkom aj Mazurekom. Označil však toho, kto „rozohral tieto hry“

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Podľa šéfa ĽSNS Mariana Kotlebu sa celá situácia s odchodom jeho straníckych kolegov Uhríka, Mazúreka a spol. ešte bude vyvíjať. Novinárka sa opýtala Kotlebu, či na nich niekto robil nátlak a nemusí to byť ich slobodné rozhodnutie, na čo odpovedal, že to môže byť niečo v takom duchu.

Kotleba povedal, že niektorí zo skupiny odídencov nechcú rešpektovať zmeny stanov, ktoré schválili legitímni delegáti snemu. „Viete, stanovy sú rovnako záväzné pre predsedu ako aj pre všetkých ostatných členov a aj v každých stanovách sa nájdu veci, s ktorými nesúhlasia úplne všetci, ale keď jednoducho to snem schváli, tak sa tomu musia všetci podriadiť…“ Kotleba dodal, že keď členovia nesúhlasia, môžu reagovať tak, že stranu opustia.

Či chcú založiť odídenci novú stranu Marian Kotleba nevie, no vie si v budúcnosti predstaviť spoluprácu s Mazurekom aj Uhríkom. Nevie si ale predstaviť spoluprácu s tými, ktorí sa zachovali nefér a podľa Kotlebu tieto „hry“ rozohral poslanec Eduard Kočiš.