Kotleba si odmietol dať rúško v televízii. Nakoniec mu ustúpili a sľúbil, že ho začne nosiť ak vláda rozdá vitamínové balíčky

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Šéf ĽSNS si ako jediný nenasadil v televízii RTVS rúško. Kotleba povedal moderátorovi, aby to nesilil. Nakoniec mu moderátor dovolil diskutovať celý čas bez rúška.

„Pán redaktor, nesiľme to“ povedal Kotleba na výzvu moderátorovi RTVS.

Nakoniec moderátor ustúpil a nechal Kotlebu bez rúška. Kotleba však pravdepodobne neporušil žiadne nariadenie hygienikov, lebo platí výnimka nosenia rúška v interiéri pri tvorbe audiovizuálnych diel.

Neskôr však Kotleba v diskusii verejne sľúbil, že začne nosiť rúško, keď vláda bude rozdávať vitamínové balíčky najviac ohrozeným skupinám ľudí na Slovensku.

„Odmietam obvinenia, že by som bol necitlivý, môj otec zomrel na rakovinu pre liek za osem eur,“ dodal Kotleba. Poslancov v parlamente kritizoval, že nosia rúška iba pred kamerami.